"Hükümetin seferberlik savaş hali özel planı hazırladığı" iddiası -Gıda, Tarım ve Hayvancılık…

  • Yazı boyutu
"Hükümetin seferberlik savaş hali özel planı hazırladığı" iddiası
  -Gıda, Tarım ve Hayvancılık…

"Hükümetin seferberlik savaş hali özel planı hazırladığı" iddiası -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: "(Gıda envanteri hazırlık çalışması) Söz konusu uygulama Sayın Gürsel Tekin'in iddia ettiği gibi ilk kez karşılaşılan bir durum olmayıp her yıl Ekim ayında tekrarlanmaktadır" -"Bu rutin uygulamanın bölgemizde son dönemde yaşanan dış politik gelişmelerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, gıda envanteri hazırlık çalışmaları nedeniyle "Hükümetin seferberlik savaş hali özel planı hazırladığı" iddiasının ortaya atılmasına ilişkin, söz konusu uygulamanın CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in iddia ettiği gibi ilk kez karşılaşılan bir durum olmadığı, her yıl Ekim ayında tekrarlandığı bildirildi.
     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Tekin'in, İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün gıda envanteri hazırlık çalışmasına dayandırarak yaptığı açıklamalar üzerine bugün bazı basın yayın organlarında, "Hükümet seferberlik savaş hali özel planı hazırlıyor" başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.
     Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edilerek, şunlar kaydedildi:
     "İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün kaynak saptama çizelgesi hazırlanması için gıda üreten iş yerlerine gönderdiği bilgi talep yazısı, son 22 yıldır sivil savunma çalışmaları çerçevesinde Türkiye genelinde ve 81 ilde yürütülen rutin uygulamanın bir parçasıdır. Söz konusu uygulama Sayın Tekin'in iddia ettiği gibi ilk kez karşılaşılan bir durum olmayıp her yıl Ekim ayında tekrarlanmaktadır.
     Sivil savunma amaçlı olarak envanter çıkarma çalışmaları sadece Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılmayıp, gıda, enerji, ulaştırma ve sanayi gibi mal ve hizmet üreten tüm kamu kurum ve kuruluşları için geçerlidir. Bu rutin uygulamanın bölgemizde son dönemde yaşanan dış politik gelişmelerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir