Huawei Türkiye 10. Yıl Kutlaması -Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng: -"Telekom,…

  • Yazı boyutu
Huawei Türkiye 10. Yıl Kutlaması
  -Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng:
  -"Telekom,…

Huawei Türkiye 10. Yıl Kutlaması -Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng: -"Telekom, entegrasyon, sivil çalışmalar, profesyonel hizmetler yönetim hizmetleri, lojistik hizmetler ve idari operasyonlar için 450 milyon doların üzerinde satın alma gerçekleştirdik" -"Önümüzdeki yıl da yerel operasyonlar için 100 milyon dolar satın alma harcaması ve 20 milyon dolarlık Ar-Ge harcaması yapmayı hedefliyoruz"

Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng, telekom, entegrasyon, sivil çalışmalar, profesyonel hizmetler yönetim hizmetleri, lojistik hizmetler ve idari operasyonlar için 450 milyon doların üzerinde satın alma gerçekleştirdiklerini belirterek, "Önümüzdeki yıl da yerel operasyonlar için 100 milyon dolar satın alma harcaması ve 20 milyon dolarlık Ar-Ge harcaması yapmayı hedefliyoruz" dedi.
     Congcheng, Huawei Türkiye 10. Yıl Kutlaması'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tüm mobil ve sabit operatörlerinin başlıca iş ortağı olarak konumlandıklarını belirtti.
     Geçen 10 yıllık süre içerisinde Türkiye'nin müşterilerine farklı çözüm ve hizmetler sunarak, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi'nin merkezi haline geldiğini ifade eden Concheng, şunları kaydetti:
     "Türkiye'de büyürken yatırımlarımız ve insan kaynaklarımızla çok daha yerel bir karakter kazandığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugün Türkiye nüfusunun yüzde 40'ından fazlası Huawei'in ürün ve çözümleri ile iletişim kuruyor. Yerel iş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle geliştirdiğimiz işbirlikleri neticesinde 4 binden fazla kişiye istihdam olanağı sağladık. İnovatif karakterimize paralel olarak İstanbul'da son üç yılda toplam 50 milyon dolarlık yatırım yaptığımız bir Ar-Ge merkezi açtık. Türk mühendisin görev yaptığı merkez Huawei'nin Çin dışındaki en büyük ikinci Ar-Ge merkezi olma özelliğini taşıyor. Telekom, entegrasyon, sivil çalışmalar, profesyonel hizmetler yönetim hizmetleri, lojistik hizmetler ve idari operasyonlar için 450 milyon doların üzerinde satın alma gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl da yerel operasyonlar için 100 milyon dolar satın alma harcaması ve 20 milyon dolarlık Ar-Ge harcaması yapmayı hedefliyoruz. Global dönüşümümüze paralel olarak cihaz ve kurumsal çözümler gibi iş alanlarındaki operasyonlarımızı büyüttük. Türkiye-de, akıllı telefonlar da dahil olmak üzere mobil genişbant ve ev cihazları satışında 2,5 milyon adede ulaştık."
    
     -"İnovasyonda liderlik"-
    
     Congcheng, bugün itibarı ile Huawei'in "lider bir telekom ekipman sağlayıcısı" olmaktan "lider bir bilgi ve iletişim çözümleri sağlayıcısı" olma yönündeki değişimini tamamladığını anlatarak, şunları söyledi:
     "Huawei 150 binden fazla çalışanı ile 140 ülkede faaliyet göstermektedir ve çalışanlarının yüzde 46'sı Ar-Ge alanında görev yapmaktadır. Yenilikçi bir şirket olarak tüm dünyada toplam 23 uluslararası Ar-Ge merkezine, 23 inovasyon merkezine ve 45 eğitim merkezine sahibiz. Huawei, Türkiye'ye büyük bir önem vermektedir ve karşılıklı başarıların geçen on yılda olduğu gibi gelecek on yılda da süreceğine inanmaktadır. Türkiye'yi tıpkı ülkedeki 3G altyapısının yayılması örneğinde olduğu gibi gelecekte de en yenilikçi ve rekabetçi teknoloji çözümleri ile desteklemeye devam edeceğiz. Eğitimden finansa, ulaştırmadan enerjiye kadar geniş yelpazede hizmetlerimizi çeşitlendireceğiz ve akıllı telefon pazarında ilk sıraları hedefleyeceğiz. Türkiye'deki yatırımlarımıza devam edeceğiz."
     Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü Kamil Şahin de dünya çapında 23 Ar-Ge merkezinin bulunduğunu aktararak, "Üniversiteler başta olmak üzere çeşitli iş birlikleri yapıyoruz. Projelerimizde de Ar-Ge iş birliklerine başladık. İlişkilerimiz hızla devam ediyor. En önemli kaynağımız insan kaynağımız. Ar-Ge'de eskiden alın teri vardı, şimdi beyin teri var. 300'den fazla Türk mühendisine eğitimler aldırdık" şeklinde konuştu.
     Şahin, bütün bu yatırımlar sonucunda "Geri çalma tonu", "Yeni nesil akıllı ağ", "Akıllı arama" ekiplerinin aldığı övgü ve ödülleri anlattı.
     Kamil Şahin, bütün dünyaya Türk mühendisleri tarafından gerçekleştiren ürünlerin ihracatı arttırmanın önemine işaret etti.
    
    
    

Bu haberi 401 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir