Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Özbölük: "Türk diş hekimleri yabancı meslektaşlarına göre…

  • Yazı boyutu
Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Özbölük:
     "Türk diş hekimleri yabancı meslektaşlarına göre…

Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Özbölük: "Türk diş hekimleri yabancı meslektaşlarına göre yaklaşık 2 ila 4 kat daha ucuza ama belki çok çok kaliteli dental hizmet veriyor" -"Kalitemiz ve altyapımızla dental turizm pastasından en fazla payı alan Avusturya ve Macaristan'ın önüne geçtiğimizi söyleyebiliriz"

Türk diş hekimlerinin yabancı meslektaşlarına göre 2 ila 4 kat daha düşük maliyetle hizmet verdiği, bunun Türkiye'ye gelen yabancı hasta sayısını da arttırdığı belirtildi.
     Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Özbölük, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de son yıllarda turizmi geliştirme yolundaki çalışmalara sağlık sektöründekilerin de katılmasının, "Anadolu'da doğan tıbbın bu kez Anadolu'dan tekrar dünyaya şifa dağıtacağı" anlamına geldiğini belirtti.
     Sağlık turizminin önündeki engellerin kaldırılması ve etkin tanıtımla turizm gelirlerinin, 60 milyar dolar seviyesine çıkabileceğini ifade eden Özbölük, "Sağlık turizmi kapsamında Türkiye'ye gelen turist sayısı, 4 yıl önce 56 binken 2 yıl önce 2 kattan fazla artarak 132 bine ulaştı. Sağlık turizmi, turizmin en önemli kalemi olabilir. Sağlık turizmi kapsamında gelen bir turist, normal şartlarda gelen turistin en az 5 katı bir rakam bırakıyor. Bu kesimin yolunu açarsak hayal bile edemeyeceğimiz kadar fazla yabancı hastayı ülkemize çekebiliriz" görüşüne yer verdi.
     Türkiye'nin turizm potansiyeli ve deneyimli sağlık kadroları ve işletmeleriyle dental turizmde dünya lideri olabileceğine işaret eden Özbölük, Türkiye'de son yıllarda özellikle Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya ve İngiltere hatta ABD ve bazı Arap ülkelerinden gelen hastalara implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarının başarıyla sunulduğunu belirtti.
     Yurt dışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliğinin, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde Türkiye'yi seçmelerine neden olduğuna dikkati çeken Özbölük, şunları kaydetti:
     "İstanbul'a gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmekte. Türk diş hekimleri yabancı meslektaşlarına göre yaklaşık 2-4 kat daha ucuza ama belki çok çok kaliteli dental hizmet veriyor. Durum böyle olunca neredeyse hiç reklam yapmadan yabancı hastayı Türkiye'ye çekmiş oluyoruz. Hastanelerimizde yabancı hasta sayısının hızla artması, Avrupa ve Ortadoğu genelinden hasta gelmesi bu konuda umutlarımızı artırıyor. Kalitemiz ve altyapımızla dental turizm pastasından en fazla payı alan Avusturya ve Macaristan'ın önüne geçtiğimizi söyleyebiliriz."
    
    
    

Bu haberi 201 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir