Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı Orhan Geniş: -"Türkiye'de çok büyük bir…

  • Yazı boyutu
Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı Orhan Geniş:
     -"Türkiye'de çok büyük bir…

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı Orhan Geniş: -"Türkiye'de çok büyük bir potansiyel var, bir kaç yıl içinde muhtemelen Honeywell'in yatırım yaptığını göreceksiniz"

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı Orhan Geniş, "Türkiye'de çok büyük bir potansiyel var. İnanıyorumki önümüzdeki bir kaç yıl içinde muhtemelen Honeywell'in yatırım yaptığını da göreceksiniz" dedi.
     Honeywell'in faaliyetlerinin paylaşıldığı değerlendirme toplantısında Geniş, Honeywell'in Türkiye'yi Bölgesel gelişmenin merkezi olarak gördüğünü anlattı.
     Honeywell Türkiye'nin 1992 yılında kurulduğunu, şu anda ise 150'yi aşkın çalışanı olduğunu anlatan Geniş, şirketin Türkiye'de havacılık, otomasyon ve kontrol çözümleri, otomotiv teknolojileriyle performans malzemeleri ve teknolojileri olmak üzere 4 iş kolunda faaliyet gösterdiğini kaydetti.
     Honeywell'in Türkiye'de 2009 yılından bu yana yüzde 50'den fazla büyüdüğünü ve tüm iş kollarında güçlü bir performans sergilediğini belirten Geniş, şunları kaydetti:
     "Türkiye ekonomisinde şu anda çok ciddi bir momentum var. Bu momentumun içinde olursanız faydalanırsınız. Dışında olursanız ancak bakarsınız. Birileri satar büyüyemezsiniz. Bu nedenle Türkiye'yi ağırlık merkezi olarak alıyoruz. Bölgemiz benim de unvanımda olan Türkiye ve Orta Asya Bölgesi. Türkiye'nin gelişmiş iş gücü, Türk müteahhitlerin oralara ulaşması, çok daha hızlı büyümemizi bir araya getirdikten sonra Türkiye'yi neden bölgesel üst olarak aldığımız konusunda başka bir cevap vermeye gerek yok. Honeywell olarak, Türkiye'de ve Orta Asya'da önümüzdeki 5 yılda yıllık ortalama GSYH artış hızının iki katı kadar büyüme bekliyoruz."
     Türkiye'deki gelecekte yatırım yapıp yapmayacaklarıyla ilgili bir soru üzerine ise Geniş, "Bu yıl bizim rüşdümüzü ispat etme yılı. İnanıyorum ki önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde muhtemelen Honeywell'in yatırım yaptığını göreceksiniz. Yani niyet o... O niyet olmasa buraya yakın bir yere sadece satış ofisi kurardık ama öyle değil..." dedi.
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir