Hollywood Türk silahı kullanacak!

  • Yazı boyutu
Hollywood Türk silahı kullanacak!

Aksiyon filmlerinden sonra sıra FBI'da...

Dünyanın ilk ve tek 14+1 mermi atar silahını üreten Türk şirketi Utaş Makine Sanayii, Amerikan filmlerinin tedarikçisi oldu.

Amerikan film endüstrisinin kalbi sayılan Hollywood'da tedarikçi bir firma ile anlaşan Utaş, aksiyon filmlerinde kullanılmak üzere silah verecek. Utaş'ın 4 yıllık bir çalışma sonucu geliştirdiği UTS 15 silahı, ilk olarak Amerika ve Kanada'da gösterilen ve 2036 yılını anlatan Fringe adlı bilimkurgu dizisinde kullanılmaya başladı. Silah, önümüzdeki aylarda Kanada'da da Universal Pictures tarafından çekimlerine başlanacak filmde de boy gösterecek. Zaman gazetesinin haberine göre, Tom Cruise ile Denzel Washington'un başrollerini oynadığı filmin aksiyon sahneleri Utaş'ın gönderdiği 8 silahla çekilecek. Ayrıca Tayland'da çekilecek bir filmde de Utaş'ın silahı kullanılacak. Hollywood'a malzeme tedariki yapan şirketin silahı internette görüp beğendiğini ifade eden Utaş Makine Sanayii Genel Müdürü Abdullah Güzeldere, film şirketlerinin yüksek alım yapmadığını, ancak silahın filmlerde kullanılmasının tanıtım açısından iyi bir fırsat oluşturacağını söyledi. Aralarında Amerika, Almanya, İngiltere ve Kanada'nın da yer aldığı 25 ülkeye ihracat yaptıklarını dile getiren Güzeldere, "Amerika'ya ilk sevkiyatımızı geçen hafta yaptık. Bu ülkede üretim izni de aldık. Amerikan pazarında 25 bin adet satış bekliyoruz. Yakında FBI ve Amerikan polis teşkilatına da silah vermeye başlayacağız. Kuveyt'te hükümete satış yapıyoruz. Rusya ve Ukrayna pazarlarına da girmeye çalışıyoruz." dedi.

Kaynak : Hürriyet


Bu haberi 311 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir