Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yılı -Hollanda'da bilişim sektöründeki başarılı…

  • Yazı boyutu
Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yılı 
  -Hollanda'da bilişim sektöründeki başarılı…

Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yılı -Hollanda'da bilişim sektöründeki başarılı Türk iş adamlarına ödül verildi

Hollanda-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinliklerde, Hollanda'da gerçekleştirilen "Yenilikçi Türk yatırımcıları" adlı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.
     Taskan Conscultancy danışmanlık bürosunun Hollanda Tarım, Ekonomi ve İnovasyon Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlediği yarışmada, ilk üçe girenlerin ödülleri Lahey'deki tarihi Kurhaus Otel'de düzenlenen programda verildi.
     Birinciliği elde eden Murat Kıran ödülünü Hollanda Tarım, Ekonomi ve İnovasyon Bakanlığı Müsteşarı Henk Bleker'den; ikinci olan Atilla Aytekin ödülünü Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan'dan; üçüncü olan Recep Bakırcı ise ödülünü Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Jan Pauk Dirkse'den aldı.
     Hollanda Meclisi eski başkanı Frans Weisglas'ın sunuculuğunu yaptığı programa sanat, siyaset ve iş çevrelerinden tanınmış isimler katıldı.
     Programda bir konuşma yapan Bakanlık Müsteşarı Henk Bleker, Hollanda'da önemli başarılara imza atan Türk kökenli iş adamlarından övgüyle bahsetti.
     Diğer yatırımcılar gibi bu kesimdeki iş adamlarının da övgüyü hak ettiğine değinen Bleker, iş adamlarının iki ülke ilişkilerine katkı sağladığını söyledi.
     Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yıl dönümü münasebetiyle yıl boyunca Türkiye'ye çok sayıda ticari heyetin gittiğini hatırlatan Bleker, bu kapsamda Kasım ayında Başbakan Mark Rutte'yle birlikte yeni bir grubun daha Türkiye'yi ziyaret edeceğini ifade etti. Bu ziyaretlerin başarılı sonuçlar verdiğini ve yeni ortaklıklara zemin hazırladığını kaydeden Bleker, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin iyi bir seyir izlediğini vurguladı.
     Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan ise Hollanda'daki Türk iş adamlarının başarılarından büyük mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.
     Ödül alan iş adamlarının bilişim teknolojileri gibi dünyada etkili bir sektörde faaliyet gösteriyor olmasının son derece önemli olduğunu kaydeden Doğan, "Hollanda'da yaşayan Türk toplumu içinde her kesim çok değerli. Bu değerli insanlar arasında toplumun bir anlamda lokomotifi olarak niteleyebileceğimiz genç girişimci arkadaşlarımızın Türk ve Hollandalıların beğenisini kazanarak bu şekilde bir ödüle layık görülmesi memnuniyet ve gurur verici" dedi.
     400. yıl kutlamalarının oldukça başarılı geçtiğine de değinen Büyükelçi Doğan, etkinlikler sayesinde Hollanda'daki Türk toplumunun daha görünür hale geldiğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir