Hollanda, SNS Bankası'na el koydu

  • Yazı boyutu
Hollanda, SNS Bankası'na el koydu

Hollanda, SNS Bankası'na el koydu

Hollanda Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem, finans krizi yaşayan SNS Reaal'in kamulaştırılmasının kaçınılmaz olduğunu, aksi takdirde bankanın iflas edebileceğini bildirdi.
     SNS'in Merkez Bankası ile istişareler neticesinde ilgili kanunlar çerçevesinde millileştirildiğini kaydeden Maliye Bakanı, dün akşama kadar bankaya çözüm için zaman tanındığını ama bu süre zarfında sorunun çözülemediğini ve bankaya el koyma kararı aldıklarını belirtti.
     SNS'teki tüm mevduatların güvende olduğu belirten Maliye Bakanı, bankanın devlete geçmesinin istikrarı için en iyi yol olduğunu ifade etti.
     Bankaya el koymanın Hollanda devletine toplam maliyetinin 3,7 milyar avro dolayında olduğu belirtilirken, bu paranın 2,2 milyar avrosunun sermaye desteği, geri kalanın ise bankanın gayrimenkul portföyündeki açığı kapatmak ve devlete olan borçları için kullanılacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir