Hollanda geçen sene iflaslarda rekor yaşandı

  • Yazı boyutu
Hollanda geçen sene iflaslarda rekor yaşandı

Hollanda geçen sene iflaslarda rekor yaşandı

Ekonomik krizi aşmaya çalışan Hollanda-da geçen sene iflas eden şirket sayısında rekor yaşandı.
     Merkezi İstatistik Bürosu (CBS) tarafından yapılan açıklamada, 2011 yılına kıyasla geçen sene iflas eden toplam şirket sayısının yüzde 18 artarak 11 bin 235-e yükseldiği belirtildi.
     Rakamın ekonomik krizin başladığı 2009 yılından bu yana yaşanan en yüksek oran olduğuna işaret edilen açıklamada, özellikle inşaat sektörünün krizden daha çok etkilendiğine vurgu yapıldı. CBS-e göre 2012-de 7 bin 373 şirket ve bin 243 de kişi iflas etti.
     Ülkede şimdiye kadar en büyük iflas oranı 2009-da yaşanmıştı. Ekonomik krizin başladığı bu yıl 10 bin 559 şirket iflas etmişti.
     Ülke genelinde yaşanan bu denli yüksek iflas oranlarına dikkat çeken danışmanlık şirketi Graydon ise, geçen seneki iflasların 64 bin 300 kişiyi işsiz bıraktığını açıkladı.
     Danışmanlık şirketine göre ayrıca iflaslar ile borçların yeniden yapılandırılması ülke ekonomisine yaklaşık 4 milyar avroya maloldu.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir