Hollanda'da işsiz sayısı 571 bine yükseldi

  • Yazı boyutu
Hollanda'da işsiz sayısı 571 bine yükseldi

Hollanda'da işsiz sayısı 571 bine yükseldi

Hollanda'da istihdam açığı son 1,5 yıldır büyümeye devam ediyor.
     Merkezi İstatistik Bürosu (CBS) tarafından yapılan açıklamada, Aralık ayında ülkedeki toplam işsiz sayısının, bir önceki aya oranla 19 bin artarak 571 bine yükseldiği bildirildi.
     16 milyon nüfuslu ülkede istihdam açığı yüzde 7'den yüzde 7,2'ye yükselirken, işsizlik sorunu kadınlara oranla erkekleri daha çok etkiliyor.
     45 yaş ve üstü grubu dahil insanlar arasındaki işsizlik rakamlarının her ay ortalama 4 bin kadar arttığına işaret edilen açıklamada, Sosyal Sigortalar Kurumu'na (UWV) kayıtlı iş arayanların sayısının ise Aralık ayında, bir önceki aya oranla 18 bin artarak 340 bine ulaştığı belirtildi.
     UWV verilerine göre geçen sene işsizlik ödeneğinden faydalananların toplam sayısı 2011'e oranla 87 binlik artış göstererek 502 bine yükseldi.
     2011 yılının Haziran ayında yüzde 5 olarak hesaplanan Hollanda'daki istihdam açığı, o tarihten bu yana sürekli artış gösterdi.
    
    
    

Bu haberi 80 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir