Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için beceri kursları başladı

  • Yazı boyutu
Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için beceri kursları başladı

Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için beceri kursları başladı

Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için "Beceri'10" kursları pek çok ilde açılmaya başladı.
     Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için "Beceri'10" kursları başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri'10 Projesi kapsamında tarım ve hizmet sektörlerine yönelik kurslar pek çok ilde açılmaya başladı.
     UMEM Beceri'10 projesi kapsamında hizmet sektörüne yönelik olarak, Adıyaman'da satış elemanı, Ankara'da servis danışma elemanı, Bayburt'ta aşçı, Kilis'te çocuk gelişimi meslek elemanı, Kırklareli'nde muhasebeci, Kocaeli'nde konut hizmetleri görevlisi, Konya'da satıcı (perakende ticaret), Yalova'da engelli bakım elemanı ve müşteri hizmetleri görevlisi yetiştirmek üzere kurslar açılarak 300'den fazla kursiyerin eğitim görmesi ve başarılı olan kursiyerlerin çoğunun istihdam edilmesi öngörülüyor.
     Tarım sektörüne yönelik de, Isparta'da fidan yetiştiriciliği, Kayseri'de hayvan yetiştirme işçiliği için nitelikli eleman yetiştirilecek kurslar faaliyete geçiyor.
     Bunlara ek olarak kursiyer seçme aşamasında olan Balıkesir-de oda görevlisi, Denizli'de aşçı yardımcısı, Karabük'te temizlik görevlisi, Kilis'te çocuk bakıcısı, Eskişehir'de muhasebeci, Yalova'da müşteri hizmetleri görevlisi kursları ile 150'ye yakın kursiyerin eğitim görmesi ve istihdam edilmesi hedefleniyor.
     UMEM Beceri'10 Projesi kapsamında bugüne kadar 3100'e yakın kurs açılarak 40 bine yakın kursiyerin eğitim alması sağlandı. Eğitim sürecini tamamlayan 28 bine yakın kursiyerin çoğu TOBB'a üye firmalarda istihdam edildi.
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir