Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde değişiklik

  • Yazı boyutu
Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde değişiklik

Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde değişiklik

Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nin iki maddesinde değişiklik yapıldı.
     Kamu İhale Kurumu tarafından "Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılması'na dair Yönetmelik" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Yönetmeliğin 29'uncu maddesinde yapılan değişiklikle, danışmanlık hizmet alımlarında, yaklaşık maliyeti, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nda belirlenen üst limit tutarının dört katının altında kalanların ihalelerinde "İhale konusu işin yaklaşık maliyetine bakılmaksızın tüm ihalelerde, adayın veya isteklinin mesleki faaliyetini sürdürdüğünü ve teklif vermeye yasal olarak yetkili olduğunu gösteren belgelerin" ve "kanunda yer alan hizmet alımları için öngörülen üst limit tutarı ile eşik değer arasında olan işlerin ihalelerinde, adayın veya isteklinin ihale konusu iş veya benzer işlerdeki deneyimini gösteren belgelerin istenilmesi" zorunlu hale getirildi.
     Yönetmeliğin, 44'üncü maddesinde yapılan değişiklikle yaklaşık maliyeti 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nda belirlenen üst limit tutarının dört katının altında kalan ve hizmet alımı ihalesi yoluyla gerçekleştirilecek olan diğer danışmanlık hizmetlerine ilişkin iş deneyimini gösteren belgelerin düzenlenmesi, verilmesi ve değerlendirilmesinde 4 Mart 2009 tarihli 27159 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nin 38'inci maddesi ile ikinci kısmının beşinci ve altıncı bölümlerinde yer alan hükümler uygulanacak.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir