Hisarlar Grup, Ar-Ge'de İtalyanlar'la çalışacak, tarım makinelerine 13 milyon avro yatıracak

  • Yazı boyutu
Hisarlar Grup, Ar-Ge'de İtalyanlar'la çalışacak, tarım makinelerine 13 
milyon avro yatıracak

Hisarlar Grup, Ar-Ge'de İtalyanlar'la çalışacak, tarım makinelerine 13 milyon avro yatıracak

Hisarlar Grup Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, 2013 yılında tarım makineleri sektöründe 13 milyon avro tutarında yatırım yapacaklarını, Ar-Ge merkezlerinin ise üretim ve tasarımda bir İtalyan şirketi ile ortak hareket edeceğini belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre, tarım makineleri sektöründe Türkiye'de pek çok ilke imza atan Hisarlar Grup, bu yıl 11'incisi düzenlenen Konya Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katıldı.
     Avrupa'nın en büyük 26. traktör ve tarım makinesi üreticisi konumunda bulunan Hisarlar, fuarda rulo ve kare balya makinelerinden dal ve sap parçalama makinelerine, alabora mikser dik toprak frezesinden kobra rototillere kadar geniş bir yelpazeye yayılan ürünlerini tanıttı.
     Fuarda yer alan Hisarlar standında şirket ve sektör hakkında bilgi veren Zafer Türker, Avrupa'nın en büyük 26. traktör ve tarım makinesi üreticisi konumunda bulunduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
     "Tarım makineleri alanında Türkiye'nin ilk Ar-Ge merkezini kuran Hisarlar olarak, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak tarımsal faaliyetlerini gelişmiş teknolojilerimizle desteklemekten büyük onur duyuyoruz. Çiftçilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun tarım makineleri geliştirebilmenin ancak etkin Ar-Ge çalışmaları ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, 2013 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız 13 milyon avroluk yatırımla hem farklı sektörlerde de büyüyeceğiz hem de ihracat oranımızı yüzde 50'nin üzerine çıkaracağız."
     İtalya'da tarım sektöründe faaliyet gösteren firmalarla önemli görüşmeler yaptıklarının altını çizen Türker, bu firmalarla üretim ortağı olmak ve ürettikleri tarım makineleri ürün gruplarının satış portföylerinde yer alması için çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlattı.
     Önümüzdeki dönemde bir İtalyan şirketi ile mutabakat metni imzalamayı planladıklarını ifade eden Türker, "İmzaların atılmasının ardından, Ar-Ge merkezimiz bu İtalyan şirketi ile hem tasarım hem de üretim çerçevesinde ortak çalışmalar yürütecek" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir