Hisarlar 6. Geleneksel TARMAKBİR sektör buluşmasına katıldı

  • Yazı boyutu
Hisarlar 6. Geleneksel TARMAKBİR sektör buluşmasına katıldı

Hisarlar 6. Geleneksel TARMAKBİR sektör buluşmasına katıldı

Hisarlar Makina, Antalya'da düzenlenen Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), sektör buluşmasına katıldı.
     Yapılan açıklamaya göre, 4-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen TARMAK sektör buluşmasında, tarım makineleri sektöründeki ilk Ar-Ge merkezini kuran Hisarlar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker de hazır bulundu.
     Zirvede, sektör sorunları ve çözüm önerileri tartışılırken, kamu kurum ve kuruluşları tarafından tarımsal mekanizasyonla ilgili mevzuat çalışmaları ve uygulamalar hakkında da bilgilendirmede bulunuldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Hisarlar Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, tarım makineleri sektöründe Türkiye'nin ilk Ar-Ge merkezini kurarak tarım sektörüne farklı bakış açıları kazandırmayı ve fayda bazlı projeler üretmeyi hedeflediklerini belirtti.
     Tarım sektörü buluşmalarını sektörlerine yapacağı katkılar sebebiyle yakından takip ettiklerini ifade eden Türker, 6.'sı düzenlenen geleneksel TARMAKBİR sektör buluşmasının tarım sektöründe faaliyet gösteren firmalar için kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle yüz yüze görüşülmesi açısından büyük önem taşıdığını ve bu tür organizasyonların üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi açısından da bir fırsat niteliğinde olduğunu kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir