Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunları ile biraraya geldi

  • Yazı boyutu
Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunları ile biraraya geldi

Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunları ile biraraya geldi

TOBB Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği üyeleri ile biraraya geldi.
     TOBB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, TOBB ETÜ'nün henüz çok genç bir üniversite olduğunu ve beşinci dönem mezunlarını verdiğini bildirdi.
     Mezunlardan, okullarının rozetini taşımalarını isteyen Hisarcıklıoğlu, "Birbirinizi iş hayatında da tanıyın. Kendi üniversitenize sahip çıkmalısınız. Kendiniz için sahip çıkmalısınız" ifadesini kullandı.
     TOBB ETÜ'nün 2004 yılında 270 öğrenci ile yola çıktığını ve şu anda bin 400 mezun ve 3 bin 500 öğrencisi bulunduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, dünyanın en ünlü üniversiteleri Oxford, Cambridge ve Harvard'ın yüzlerce yıl önce kurulduğunu hatırlattı. TOBB ETÜ'de taşların yavaş yavaş konularak ilerlendiğini vurgulayan Hisarcıklıoğu, mezunların da buna destek vermesi gerektiğini belirtti.
     Yeryüzünde sıkıntı olmayan yer bulunmadığını, ancak sorunların pozitif yaklaşımlarla çözümlenebileceğine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ ile ilgili meseleleri çözerken de aynı şekilde davranılması gerektiğini ifade etti.
     İş kurmuş mezunların yanlarında çalıştıracakları elemanların TOBB ETÜ mezunu olmasını öneren Hisarcıklıoğlu, Mezunlar Derneği'ne de sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.
     Hisarcıklıoğlu, mezunlara iş hayatında dikkat etmeleri gereken konulara ilişkin de şu tavsiyelerde bulundu:
     "Sorumluluk almaktan kaçınmayın. Sorumluluk almadan yükselemezsiniz. Hayatınız için plan ve program yapın. İşinizde uzmanlaşın. Ben her işi bilirim ve yaparım devri bitti. Bedel ödemeden başarı olamayacağını aklınızdan çıkarmayın. Engeller önünüze hep çıkacaktır, aşmalısınız. Anın kıymetini bilin ve mutlu olun. Karar verdiğiniz zaman ertelemeyin ve uygulayın. Mazeret değil çözüm üreten olun."
    
    
    

Bu haberi 122 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir