Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de EUROCHAMBRES Genel Kurulu'na katıldı

  • Yazı boyutu
Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de EUROCHAMBRES Genel Kurulu'na katıldı

Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de EUROCHAMBRES Genel Kurulu'na katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcısı Rifat Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de gerçekleştirilen EUROCHABRES Genel Kurulu'na katıldı.
     TOBB'dan yapılan açıklamaya göre, Brüksel'de düzenlenen EUROCHABRES Genel Kurulu'na katılan Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Suriye sınırındaki gelişmeler hakkında bilgi vererek, Suriye'de yaşanan insanlık trajedisine dikkati çekti.
     Hisarcıklıoğlu, konuşmasında, Kurban Bayramı'nda Suriye'de ateşkes ilan edilmesinin önemine de değindi.
     EUROCHAMBRES Başkanı Alesssandro Barberis de EUROCHAMBRES'in Türkiye ile Suriye konusunda dayanışma içinde olduğunu belirtti.
     Genel Kurulda ayrıca, EUROCHAMBRES'in 2013 Yılı Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi yapıldı. Hisarcıklıoğlu, EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı sıfatıyla 2013 yılında da EUROCHAMBRES'in Başkanlık Divanı'na ilave olarak Yönetim Kurulu'nda Türkiye'yi temsil edecek.
     EURCHAMBRES'in 15 kişiden oluşan Bütçe Komitesi için yapılan seçimde ise TOBB, Bütçe Komitesi üyeliğine tekrar seçildi.
     Toplantıya, EUROCHAMBRES'a üye 45 ülkenin odalar birlikleri yöneticileri de katıldı.
     Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de ayrıca, Yunanistan Odalar Birliği Başkanı Contantine Michalos ve Bulgaristan Odalar Birliği Başkanı Tsvetan Simeonov ile üçlü görüşme yaparak, 21 Kasım'da Çanakkale'de gerçekleştirilecek Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan üçlü iş forumunun detaylarını konuştu.
     Hisarcıklıoğlu, Yunan Odalar Birliği Başkanı Constantine Michalos ile beraber genel kurul sonrası, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komite binasında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Erasmus öğrencileri ile de bir araya geldi.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir