Hırvatistan iş heyeti İZTO'da -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi: -"Hırvatistan ile…

  • Yazı boyutu
Hırvatistan iş heyeti İZTO'da
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi:
  -"Hırvatistan ile…

Hırvatistan iş heyeti İZTO'da -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi: -"Hırvatistan ile ticari ilişkilerimizi geliştirmeliyiz"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, Hırvatistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin yetersiz olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
     Hırvatistan'ın Pula Şehri Ekonomi Odası Başkanı Jasna Jaklin Majetic ile beraberindeki heyet, İZTO'yu ziyaret etti.
     Ziyarette konuşan Jasna Jaklin Majetic, iki ülke arasındaki ticareti geliştirmek için yatırımların artması gerektiğini vurguladı. Majetic, "Hırvatistan'dan gelen ürünleri piyasada bulundurmak için işbirliği yapmak istiyoruz. Aynı zamanda sizden gelen ürünlerde bizim piyasamızda bulunsun istiyoruz. Türk iş adamlarının Hırvatistan'daki uluslararası organizasyonlara katılmalarını istiyoruz" dedi.
     İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi ise Hırvatistan ile siyasi ilişkilerin son durucu iyi olduğunu ancak bu durumun ticari ilişkiler için söz konusu olmadığını dile getirdi. Eskinazi, "Hırvatistan ile 2010 yılında 460 milyon dolar, 2011 yılında 570 milyon dolarlık bir ticaret rakamımız var. Dış ticaretimize baktığımız zaman Hırvatistan ile ticari ilişkilerimizi geliştirmeliyiz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir