Heykel-Garaj tramway hattı ihalesi yapıldı -25 milyon 255 bin TL tahmini bedelle yapılan ihalede,…

  • Yazı boyutu
Heykel-Garaj tramway hattı ihalesi yapıldı
  -25 milyon 255 bin TL tahmini bedelle yapılan ihalede,…

Heykel-Garaj tramway hattı ihalesi yapıldı -25 milyon 255 bin TL tahmini bedelle yapılan ihalede, en düşük teklifi 17 milyon 978 bin TL ile İspanyol Comsa SA şirketi verdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kentin raylı sistemlerle donatılması çalışmaları kapsamında planladığı Heykel-Garaj (T1) tramvay hattının birinci aşama ihalesi yapıldı.
     Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursaray'ın T1 hattı olarak adlandırılan Heykel-İnönü Caddesi-Uluyol-Kent Meydanı-Çarşamba Pazarı-İpekiş-Stadyum-Altıparmak-Çakırhamam-Heykel güzergahının ilk aşama ihalesi, Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş'de (BURULAŞ) yapıldı.
     BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy'un başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye 5 firma katıldı. 25 milyon 255 bin TL tahmini bedelle yapılan ihalede, en düşük teklifi 17 milyon 978 bin TL ile İspanyol Comsa SA şirketi verdi. İhaleye, İtalyan Coopsette Soc. Coop firması 41 milyon 645 bin TL, Gülermak AŞ 25 milyon 904 bin TL, E-M Elektrik Sistemleri Ltd. Şti. 21 milyon 471 bin TL ve Öztimur Yapı Proje 21 milyon 621 bin TL bedelle katıldı.
     Tekliflerin birkaç gün içerisinde değerlendirileceğini ve kazanan firmanın kamuoyuna açıklanacağını kaydeden Fidansoy, 13 istasyon, 1 atölye binası, 2 depo yolu, 2 atölye yolu, 15 makas, 1 kruvazman ve 3 trafo binasından oluşan 6.5 kilometrelik hattın çalışmaların başlamasını takiben en geç 10 ay içerisinde hizmete alınacağını bildirdi.
     İkinci aşaması Terminal, üçüncü aşaması da Yeşil-Çekirge olan tramvay hatlarındaki eğimlerin teknik açıdan sorun oluşturmadığını vurgulayan Fidansoy, ikinci ve üçüncü aşama güzergahların ihalelerinin de en kısa zamanda yapılacağını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir