"Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk" Projesi hibe sözleşmesi imzalandı

  • Yazı boyutu
"Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk" Projesi hibe sözleşmesi 
imzalandı

"Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk" Projesi hibe sözleşmesi imzalandı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile Avrupa Komisyonu arasında "Herkes için Kurumsal Sosyal Sorumluluk" Projesi hibe sözleşmesi imzalandı.
     TİSK'ten yapılan açıklamaya göre, TİSK'in lider kuruluş olduğu söz konusu proje ile Türkiye ve Balkan ülkelerinde kurumsal sosyal sorumluluk konusunda başta işveren örgütlerinin ve işletmelerin kapasitelerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.
     TİSK ve Balkan ülkeleri işveren teşkilatları tarafından 2 yıl süreyle uygulanacak proje ile söz konusu ülkeler arasında sağlam bir network kurulacak ve geliştirilecek model tüm dünyadaki işveren teşkilatlarına, üyelerinin kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerine rehberlik edebilmeleri konusunda yol gösterecek.
     Sadece işveren örgütleri ile sınırlı kalmayan proje ile kurumsal sosyal sorumluluk konusunda tüm aktörleri faaliyetlerine dahil ederek toplum genelinde kurumsal sosyal sorumluluğun güçlendirilmesini hedefliyor.
     TİSK'in söz konusu proje ortakları arasında Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE), Hırvat İşverenler Birliği (HUP-CEA), Karadağ İşverenler Federasyonu (UPCG/MEF), Makedonya İşverenler Konfederasyonu (BCM) ve Romanya Küçük ve Orta Ölçekli Özel Sektör İşletmeleri Ulusal Konseyi (CNIPMMR) yer alıyor.
     Kurumsal sosyal sorumluluk konusunda dünyada mevcut bütün inisiyatiflerin inceleneceği ve Türkiye ile Balkan ülkelerindeki işletmelerin kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerinin tüm dünyaya tanıtılacağı projenin toplam bütçesi yaklaşık 1 milyon avro düzeyinde bulunuyor.
     Proje, "IPA Sivil Toplum Faydası 2011-2012: Sivil Toplum Kuruluşları için Çok Paydaşlı Ortaklık Programları" kapsamında Avrupa Komisyonu'nun Brüksel Merkezi tarafından finanse edilecek.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir