Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı İstanbul'da yapılacak

  • Yazı boyutu
Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı İstanbul'da yapılacak

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı İstanbul'da yapılacak

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile eş zamanlı olarak 11 ile 14 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, dünya helal ürün pazarı 2,1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaştı. Türkiye ihracatının yaklaşık 15 katı olan bu pazardan daha fazla pay almak isteyen Türk firmaları CNR Expo İstanbul'da, 11 ile 14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nda bir araya gelecek.
     Bu yıl 150'nin üzerinde firmanın katılımıyla düzenlenecek fuar, 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. İki büyük organizasyonun bir arada düzenlenmesi sektöre büyük sinerji katacak.
     Her yıl büyüyen dev pazardan pay almak isteyen firmalar, yurt dışından gelen alıcılar, market ve süpermarketler, toptancılar, distribütörler, perakendeciler, tedarikçiler, üreticiler, ithalatçılar ve ihracatçılar CNR Expo çatısı altında bir araya gelecek.
     Türkiye'nin, dünya helal gıda ticaretindeki payını artırmayı hedefleyen Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından Sine Fuarcılık organizasyonuyla, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES), World Halal Council (WHC) ve KOSGEB desteğinde yapılacak.
     Organizasyon, firmalara uluslararası alanda büyük kolaylık sağlayacak "helal ve sağlıklı ürün sertifikası" konusunda yurtdışı pazarlarına açılmak isteyen ihracatçı ve üretici kuruluşlara olanak tanıyacak. KOSGEB'in katılımcı firmalara katılım desteği sağladığı organizasyonda, küçük ve orta ölçekli firmalar yüzde 50 oranında geri ödemesiz destek alıyor. 10 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek fuar için yurt içinde ve yurt dışında yoğun çalışmalar yürütüldü.
     Malezya'da TV Al-Hijrah, Pakistan Helal Araştırma Konseyi, Umman Ticaret Odası, Hindistan Helal Sertifikalandırma Kurumu, Birleşik Arap Emirliklerinde Halal Food, Middle East Fuarı, Rusya-da Moscow Helal Expo 2012, Chile Helal Expo 2012, Rusya Kazan Helal, Kazakistan, İnternational Helal Expo 2012, Belçika Helal Marketleri gibi kurum ve kuruluşlar CNR'ı fuar tanıtım va pazarlama çalışmaları konusunda destekledi.
    
     -24 ülkeden alım grupları gelecek-
    
     Helal gıda ve içecek, helal kozmetik, helal medikal ürünler, helal temizlik, hijyen malzemeleri, İslami moda ve tekstil, tesettür giyim ve hac malzemeleri gibi ürünlerin sergileneceği fuarı, BAE, Malezya, Endonezya, Filipinler, Singapur, ABD, Suudi Arabistan, Almanya, Hollanda, Fransa, Cezayir, Fas, Kanada, Japonya'dan gelecek çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.
     Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nın alım grubu ülkelerini Irak, İran, Endonezya, Malezya, Pakistan, Suriye, Hindistan, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Finlandiya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere ve Fransa oluşturuyor.
     Alfa, Euromarche, City Center, Al-Othaims, Al Dhahry Group'un da aralarında bulunduğu önemli firmaların satınalma yetkilileri fuarı ziyaret ediyor. Ayrıca fuarda bir ilk olarak, katılımcı firmalar, doğru alıcılarla randevulu bir sistemde (B2B) bir araya getirilecek.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir