Heimtextil Frankfurt 2013 Fuarı'na doğru -DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Kocasert: -"Ev tekstili…

  • Yazı boyutu
Heimtextil Frankfurt 2013 Fuarı'na doğru
  -DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Kocasert:
  -"Ev tekstili…

Heimtextil Frankfurt 2013 Fuarı'na doğru -DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Kocasert: -"Ev tekstili konusunda dünyada marka olan Denizli, dünyanın en büyük ev tekstili fuarlarından Heimtextil Fuarı'nda birçok ülkenin açtığı stant sayısından daha fazla stant açacak"

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert, ev tekstili konusunda dünyada marka olan Denizli'nin, dünyanın en büyük ev tekstili fuarlarından Heimtextil Fuarı'nda birçok ülkenin açtığı stant sayısından daha fazla stant açacağını söyledi.
     Kocasert, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük ve en önemli fuarlarından olan Heimtextil Fuarı'nın her yıl ocak ayının ikinci haftasında Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlendiğine işaret etti.
     Bu yıl 9-12 Ocak tarihlerinde arasında düzenlenecek fuarın Denizli için de çok önemli olduğunu ifade eden Kocasert, şöyle devam etti:
     "Birliğimizce gerçekleştirilen ihracatın yüzde 66,4'ü tekstil ve konfeksiyon sektöründen sağlanmakta olup, bunun da çoğunluğunu Avrupa Birliği ülkelerine yapmaktayız. Denizlili tekstilcilerimiz, Almanya'daki Heimtextil Fuarı'nın yanı sıra Çin ve Rusya ile İstanbul'da düzenlenen ev tekstili fuarlarına katılıyorlar ama ihracatımızın çoğunu Avrupa ülkelerine gerçekleştirdiğimiz için bu alanda en büyük fuar olan Heimtextil Fuarı, bizim için çok önemli. Ağustos ayında Şanghay'da düzenlenen fuarda bin 330 standı 40 bine yakın kişi ziyaret ederken, Heimtextil'e katılan firma sayısında düşüş trendi olsa da, bu sene katılımcı firma sayısının 2 bin 600'ün üzerinde olması, 2013 yılında fuara 70 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenmektedir."
     Heimtextil Fuarı'nda bu yıl Türkiye'den 167 firmanın stant açacağını, bunun 46'sını Denizli firmalarının oluşturduğunu belirten Süleyman Kocasert, "Tanıtım, ürünün pazarlaması için çok önemli. Heimtextil Fuarı, dünyada ev tekstili alanında bağlantı kurmak isteyenlerin yoğun katılım gösterdiği bir fuar. Ev tekstili konusunda dünyada marka olan Denizli, dünyanın en büyük ev tekstili fuarlarından Heimtextil Fuarı'nda birçok ülkenin açtığı stant sayısından daha fazla stant açacak. Tekstilcilerimizin her yıl olduğu gibi bu yıl da kaliteli ürünleri ve tasarım çeşitliliği ile yeni iş bağlantıları kuracağına inanıyorum" diye konuştu.
    
     -Heimtextil Frankfurt 2013 Fuarı-
    
     Tasarım ve yenilikçi fonksiyonellik için küresel referans noktası ve sektördeki temel göstergelerin merkezi olarak kabul edilen "Heimtextil Frankfurt 2013 Fuarı", 4 gün boyunca üreticileri, tasarımcıları, sektör profesyonellerini ve ziyaretçileri bir araya getirecek.
     Ev tekstili ürünlerini aynı çatı altında birleştiren ve bir sonraki sezonun trendlerini sunan fuar, 9-12 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenecek.
     Fuarda, mobilya kumaşlarından perdeye, nakış tasarımlarından termal baskılara, yastıktan, yatak takımına, duvar kağıdından halıya, mutfaktan banyo tekstili ürünlerine kadar en yeni tekstil ürünleri ve konseptleri de sergilenecek.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir