Haziran ayı enflasyon rakamları -ANASİAD Genel Başkanı Kutlucan: -"TÜFE'nin temmuz ve ağustos…

  • Yazı boyutu
Haziran ayı enflasyon rakamları
  -ANASİAD Genel Başkanı Kutlucan:
  -"TÜFE'nin temmuz ve ağustos…

Haziran ayı enflasyon rakamları -ANASİAD Genel Başkanı Kutlucan: -"TÜFE'nin temmuz ve ağustos aylarında daha da aşağıya inmesini bekliyoruz"

Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (ANASİAD) Genel Başkanı Eyüp Kutlucan, haziran ayı enflasyon rakamlarına ilişkin, "TÜFE'nin temmuz ve ağustos aylarında daha da aşağıya inmesini bekliyoruz" dedi.
     Kutlucan, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa ekonomilerinin krizde olduğu bir dönemde Türkiye'de ekonomiden üst üste iyi haberler geldiğini belirtti. Enflasyonun hem ÜFE'de hem de TÜFE'de gerilemesinin olumlu bir gelişme olduğunu belirten Kutlucan, "ÜFE'nin yıllık bazda TÜFE'den daha az yükselmesi üretim açısından daha da olumlu bir sonuç. Bu maliyetlerin daha az arttığını gösteren bir gelişmedir. TÜFE'nin temmuz ve ağustos aylarında daha da aşağıya inmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
     Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak ise yaşanan gerilemenin sevindirici olduğunu bildirdi. Tak, enflasyondaki düşüşün temmuz ve ağustosta da sürmesini beklediklerini dile getirerek, 'Türkiye enflasyonda kalıcı başarıyı yakaladı. Akaryakıt fiyatlarının düşmesi ÜFE'ye olumlu etki yapıyor. Düşüşün sürmesini umut ediyoruz" açıklamasını yaptı.
     İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl da haziran ayında enflasyonun beklentilere uygun olarak aşağıya indiğini belirterek, "Avrupa ekonomilerinin krizde olduğu bir dönemde enflasyonun düşmesi ve ekonomimizin büyümesi iş dünyası olarak bize daha çok umut veriyor. Önümüzdeki süreçte enflasyondaki düşüşün süreceğini tahmin ediyoruz" görüşünü iletti.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir