Hazır giyim firmalarının gözü Ortadoğu pazarında -Açılacak "KOBİ EXPO Eşleştirme Fuarları" ile…

  • Yazı boyutu
Hazır giyim firmalarının gözü Ortadoğu pazarında 
  -Açılacak "KOBİ EXPO Eşleştirme Fuarları" ile…

Hazır giyim firmalarının gözü Ortadoğu pazarında -Açılacak "KOBİ EXPO Eşleştirme Fuarları" ile hazır giyim firmalarının başta Arap ülkeleri olmak üzere Ortadoğu pazarına ihracatının artırılması hedefleniyor

İzmir'de 365 gün süreli olarak açılacak KOBİ EXPO Eşleştirme Fuarları ile hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yıl boyunca ürünlerini tanıtım imkanı sunularak, bu alanda başta Arap ülkeleri olmak üzere Ortadoğu pazarına ihracatın artırılması hedefleniyor.
     Tunajans tarafından Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHF), Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği, Çorap Sanayicileri Derneği, Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği ve Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile İzmir'de açılacak "KOBİ EXPO Eşleştirme Merkezi" ve burada yıl boyunca düzenlenecek fuar etkinliği düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.
     Eski TMHF Başkanı Nedim Örün, 3,5 ay önce temelini attıkları merkez ile özellikle Ortadoğu ve Arap ülkelerinden getirilecek alım heyetleri ile KOBİ'leri buluşturarak, firmaların ihracatlarını artırmayı istediklerini söyledi.
     Fuarın tanıtım toplantılarının ilkinin Denizli'de, ikincisinin İzmir'de yapıldığını dile getiren Örün, üçüncü toplantıyı İstanbul'da gerçekleştireceklerini ve sektör temsilcileriyle biraraya geleceklerini söyledi.
     Örün, fuarda İzmirli firmaların ağırlıkta olacağını, alıcıların ise tamamen yurtdışından olacağını dile getirerek, "Muhtelif aylarda her ülkeden 100'er katılımcı gelecek. Yani bu, ürün bazında bir fuar değil, ülke bazında bir fuar olacak. Libya ile başlayacak, Mısır ile devam edecek. Her ay bir alım heyeti hedefiyle bu projeyi başlattık, ancak sektördeki ölü sezonları dikkate alarak özellikle mevsim geçişleri için düzenlemeler yaptık" diye konuştu.
     Nedim Örün, KOBİ EXPO Eşleştirme Fuarı'nın ilkini 8-10 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştireceklerini bildirdi.
     Tunajans Genel Müdürü Fatih Tuna da projeyi hayata geçirmekten heyecan duyduklarını, Alsancak'taki bir depoyu mode bir fuar merkezine dönüştüreceklerini dile getirdi.
     Toplam dört kattan oluşan binada erkek-kadın dış giyim, denim ve spor, çocuk giyimi ve ev tekstili, gelinlik, damatlık ve abiye, iç giyim ile mayo firmaları için ayrı ayrı yerler ayrılacağını anlatan Tuna, merkezde ayrıca defile alanı ile toplantı salonlarının yer alacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir