Hazine'nin ihalesine gelen teklif beklentilerin üzerinde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

  • Yazı boyutu
Hazine'nin ihalesine gelen teklif beklentilerin üzerinde
  -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

Hazine'nin ihalesine gelen teklif beklentilerin üzerinde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: "Beklentilerden bir miktar daha iyi bir ihale sonucu"

Hazine bu hafta gerçekleştireceği iç borç ödemesi öncesinde gerçekleştirdiği ihalelerin ilkine piyasa beklentilerinin üzerinde talep geldi.
     Konuyla ilgili görüşlerini AA muhabirine değerlendiren Ataportföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge ihale sonucunun beklentilerden bir miktar daha iyi olduğunu belirtti.
     Tözge ihale sonuçlarıyla ilgili, "Beklentilerden bir miktar daha iyi bir ihale sonucu. Çünkü piyasa 1,5 - 2,00 milyar lira arası bir satış bekliyordu, faizi de yüzde 8,60 seviyesinde. Fakat, kamuya 1,6 toplam da 2,9 milyar liralık bir satış gerçekleştirildi" değerledirmelerinde bulundu.
     İhaleye gelen 3,7 milyar liralık teklifin ağustos ayındaki ihalelere kıyasla daha yüksek olduğuna dikkati çeken Tözge, sözlerine şöyle devam etti:
     "İhale sonrası uzun vadeli sabit kuponlu tahvillerde alım iştahının bir miktar arttığını görmekteyiz. Bugünkü borçlanma ile birlikte yarın yapılacak yeni gösterge tahvil ve kısa vadeli tahvil ihalelerinin sorunsuz atlatılacağı beklentisi oluştu."
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir