Hazine Müsteşarlığının "Yılın Kamu Risk Yöneticisi" seçilmesi -BÜ İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim…

  • Yazı boyutu
Hazine Müsteşarlığının "Yılın Kamu Risk Yöneticisi" seçilmesi
  -BÜ İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim…

Hazine Müsteşarlığının "Yılın Kamu Risk Yöneticisi" seçilmesi -BÜ İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Saltoğlu: -"Hazine'nin aldığı bu ödül ekonomi bürokrasisi açısından oldukça sevindirici bir gelişme olarak görüyorum" -"Hazine yönetimi, Türkiye'nin en önemli risklerini oldukça ileri bilimsel yöntemlerle ölçerek yönetmektedir"

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (BÜ İİBF) Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu, Hazine Müsteşarlığının Risk Magazine tarafından aldığı ödülü ekonomi bürokrasisi açısından oldukça sevindirici bir gelişme olarak gördüğünü belirtti.
     Risk Magazine tarafından 2012 yılında "Yılın Kamu Risk Yöneticisi Ödülü"nün Hazine Müsteşarlığı'na verilmesini AA muhabirine değerlendiren Saltoğlu, ödülü veren Risk Magazine dergisinin, bankacılık ve risk yönetimi profesyonelleri tarafından yüksek kredibilitesi olan bir dergi olduğunu vurguladı.
     Saltoğlu, şunları söyledi:
     "Bu ödül ekonomi bürokrasisi açısından oldukça sevindirici bir gelişme olarak görüyorum. Hazine yönetimi, Türkiye'nin en önemli risklerini oldukça ileri bilimsel yöntemlerle ölçerek yönetmektedir. Bu teknikleri etkili bir şekilde kullanan Hazine, ülke borç stoklarının vadesini uzattığı gibi borçlanma maliyetlerini de piyasa şartlarına göre asgariye indirmiştir. Sonuç olarak, 2001 krizinde borç sürdürülebilirliği tartışılan Hazine'nin geldiği nokta çok derece sevindiricidir."
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir