Hazine ihale sonuçları...

  • Yazı boyutu
Hazine ihale sonuçları...

Ata Portföy Fon Müdürü Cem Tözge:"Politika faizinden ziyade borçlanma penceresinin üst tavanı ile ilgili indirim beklentisi şu anda piyasalara destek vermekte"

Ata Potföy Fon Müdürü Cem Tözge, piyasada politika faizinden ziyade borçlanma penceresinin üst tavanı ile ilgili Merkez Bankası'ndan bir indirim beklentisinin şu anda piyasalara destek verdiğini söyledi.
     AA muhabirine Hazine'nin bugün gerçekleştirdiği 5 Mart 2014 vadeli tahvilin ihale sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Tözge, ihale sonuçlarının ardından gösterge bileşik faizin aşağı doğru yöneldiğini belirterek, ihalede açılan rakamın düşük olduğunu, bundan dolayı da Hazine'nin ihaleyi rahat gerçekleştirdiğini ve piyasalar için çok fazla gösterge olmadığını söyledi.
     Şu anda piyasaların odaklandığı bu ay içindeki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı ve ilk çeyrek enflasyon raporu olduğunu ifade eden Tözge, politika faizinden ziyade borçlanma penceresinin üst tavanı ile ilgili indirim beklentisinin şu anda piyasalara destek verdiğini belirtti.
     Merkez Bankası'nın enflasyon hedefini ne kadar aşağı revize edeceği beklentisinin piayasalara yön verecek ana unsur olduğunu söyleyen Tözge, "Beklentinin üzerinde yani yüzde 5,5 civarında bir revizyon görürsek faizdeki aşağı yönlü hareketin yüzde 7,5'lik seviyesinin yeni hedef olacağını düşünüyorum" dedi.
    
    
    


Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir