Hazine, 32 uzman yardımcısı alacak

  • Yazı boyutu
Hazine, 32 uzman yardımcısı alacak

Hazine, 32 uzman yardımcısı alacak

Hazine Müsteşarlığı, yazılı ve sözlü giriş sınavı ile 32 uzman yardımcısı alacak.
     Konuya ilişkin duyuru Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Hazine Müsteşarlığı, genel idare hizmetleri sınıfından 8 ve 9'uncu derece kadrolara atanmak üzere, yapılacak sınavlar sonucunda iktisat alanından 10, hukuk alanından 5, istatistik alanından 4, matematik alanından 3, endüstri mühendisliği alanından 6 ve bilgisayar mühendisliği alanından ise 4 olmak üzere toplamda 32 uzman yardımcısı alacak.
     Sınava giriş şartları arasında, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) iktisat alanı için KPSSP-22 puan türünden en az 85, hukuk alanı için KPSSP-21, istatistik alanı için KPSSP-25, matematik alanı için KPSSP-8, endüstri mühendisliği alanı için KPSSP-16 ve bilgisayar mühendisliği alanı için KPSSP-7 puan türlerinden en az 80 puan almış olmak ile KPSS'lerin yabancı dil bölümünden (İngilizce, Almanca, Fransızca) en az 42 (yüzde 70) soruya doğru cevap vermiş veya Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı'ndan (2011 Mayıs-Kasım, 2012 Mayıs-Kasım) en az C düzeyinde puan almış olmak yer alıyor.
     Söz konusu sınav için başvurular, 24-31 Aralık tarihleri arasında, mesai saati bitimine kadar Müsteşarlığın internet sayfası üzerinden, "Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Personel Dairesi Başkanlığı İnönü Bulvarı No:36 5. Kat 06510 Emek/ANKARA" adresine şahsen veya belirtilen adrese iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılabilecek.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir