Hayvancılık sektörünün temsilcileri Sakarya'da buluşacak -"Hayvancılık Sektörü: Mevcut Durum ve…

  • Yazı boyutu
Hayvancılık sektörünün temsilcileri Sakarya'da buluşacak
  -"Hayvancılık Sektörü: Mevcut Durum ve…

Hayvancılık sektörünün temsilcileri Sakarya'da buluşacak -"Hayvancılık Sektörü: Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu" toplantısında, sektördeki sorunlar ele alınacak -TKEÜMB Başkanı Tunç: -"Hayvancılık sektörünün bütün tarafları bu toplantıda bir araya gelecek"

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TKEÜMB) Başkanı Bülent Tunç, Sakarya'da düzenleyecekleri "Hayvancılık Sektörü: Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu" toplantısının sektörün taraflarını bir araya getireceğini söyledi.
     Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) işbirliğiyle yarın Erenler ilçesindeki bir otelde düzenleyecekleri toplantıda hayvancılık sektöründeki sorunları ele alacaklarını bildirdi.
     Toplantının ilk özelliği taşıdığına dikkati çeken Tunç, "Toplantıda üretici, sanayici ve tüketici kesimi bir araya gelecek. Hayvancılık sektöründeki sorunlar ele alınacak. Herkes kendi sorununu dile getirecek. Unutulmamalıdır ki üretici-sanayici olmazsa tüketim olmaz. O yüzden her kesim burada birbirinin sorunlarını dinleyecek" dedi.
     Tunç, Türkiye'de hayvancılık sektöründe önemli sorunlar yaşandığına işaret ederek, problemlerin çözümü için tarafların özveride bulunması gerektiğini kaydetti.
    
     -Yerli üretimin teşviki-
    
     Yerli üretimin desteklenmesi gerektiğini belirten Tunç, sektörde ithalatın en büyük sorun olduğunu savundu.
     Tarafların toplantıyı umut kapısı olarak gördüğünü anlatan Tunç, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Tüketiciler ucuz ve sağlıklı ürün istiyor. Bizler de elimizdeki ürünün değer kazanmasını istiyoruz. Bu anlamda ortak bir nokta bulmak için uğraşacağız. Herkes kendi üzerine düşeni yaparsa bu iş çözülür. Bakanlık üzerine düşeni yapıyor, bizler de elimizden geleni yaparsak her şey daha güzel olacak. Hayvancılık sektörünün bütün tarafları bu toplantıda bir araya gelecek. İnşallah güzel bir toplantı olur."
     Yarın düzenlenecek toplantıya SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yörük, TKEÜMB Başkanı Tunç, Avrupa Canlı Hayvan ve Et Ticareti Derneği (UECBV) Başkanı Philippe Borremans, Avrupa Birliği Et İşleme Endüstrisi İrtibat Merkezi (CLITRAVI) Başkanı Robert Volut, Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Yüksel Cesur, TOBB Başkan yardımcısı Faik Yavuz ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ün katılması bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir