Havayolu işletmeleri yönetici personel toplantıları gerçekleştirildi

  • Yazı boyutu
Havayolu işletmeleri yönetici personel toplantıları gerçekleştirildi

Havayolu işletmeleri yönetici personel toplantıları gerçekleştirildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından, havacılık sektörü ile yakın koordinasyon ve işbirliği çalışmaları kapsamında yapılan 2012 yılı Uçak Tip İntibak Eğitimi Organizasyonu (TRTO) ve Havayolu İşletmeleri yönetici personel toplantıları gerçekleştirildi.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin 2023 yılı havacılık eğitimi hedeflerine ulaşabilmesi amacıyla işletmelerin eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik tedbirler ve faaliyet planları ele alındığı koordinasyon toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi.
     Sektörün geliştirilmesine ve uçuş emniyetinin arttırılmasına katkı sağlayacak faaliyetlerin masaya yatırıldığı toplantıda, pilot ve teknisyenlerin dil yeterlilikleri, kalite birimlerinin daha etkin olması ve sivil havacılıktaki büyümeye paralel pilot yetiştirilmesinin desteklenmesi konuları ele alındı.
     Toplantıda uçuş planlamalarının Atatürk Havalimanı'ndan ziyade diğer havalimanlarını içerecek şekilde genişletilmesi, sektörle birlikte oluşturulan çalışma gruplarının desteklenmesi ve uluslararası kuruluşlarda SHGM adına görev alınmasına katkı sağlanması konuları üzerinde de duruldu.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir