Havacılık kış döneminde de hız kesmeyecek -SHGM tarafından onaylanan Kış Tarifesine göre, hava…

  • Yazı boyutu
Havacılık kış döneminde de hız kesmeyecek
  -SHGM tarafından onaylanan Kış Tarifesine göre, hava…

Havacılık kış döneminde de hız kesmeyecek -SHGM tarafından onaylanan Kış Tarifesine göre, hava yolu işletmeleri, iç ve dış hatlarda haftalık 4 bin 500'ün üzerinde sefer düzenleyecek

Hava yolu şirketleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından onaylanan Kış Tarifesine göre, hava yolu işletmeleri, iç ve dış hatlarda haftalık 4 bin 500'ün üzerinde sefer düzenleyecek.
     SHGM'den yapılan yazılı açıklamada, 2012 Kış Tarife Dönemi'ne ilişkin, yerli ve yabancı hava yollarının uçuş programlarının onaylandığı belirtildi. Onaylanan programa göre; yerli hava yolu işletmelerine iç hatlarda haftada 2 bin 339, dış hatlarda ise; 5 yerli hava yolu işletmesine 96 ülkede 184 noktaya haftada 2 bin 327 yolcu seferi yapma izni verildiği bildirilen açıklamada, 2 hava yolu işletmesinin de 40 ülkede 48 noktaya haftada 134 sefer kargo seferi yapacağı kaydedildi.
    
     -92 yabancı hava yolu Türkiye'ye uçuş gerçekleştirecek-
    
     Yerli hava yolu işletmeleri ile birlikte yabancı hava yolu işletmelerinin uçuş taleplerinin de değerlendirdiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "SHGM; ikili anlaşmalar kapsamında 51 ülkeden 92 yabancı hava yolu işletmesinin ülkemizdeki 20 noktaya haftada 802 sefer yolcu ve 19 kargo seferi yapmak üzere uçuş programlarını onayladı.
     Yabancı hava yolu işletmelerinin ülkemiz hava sahasını kullanmasına yönelik izinler çerçevesinde ise, yolcu taşımacılığı yapan 67 ve kargo taşımacılığı yapan 22 hava yolu işletmesine transit geçiş hakkı tanındı.
     Düzenli tarifesiz uçuş başvurularını da değerlendiren SHGM, yerli 4 kargo ve 10 turistik işletmenin tarifesiz uçuş taleplerini onaylarken, yabancı 13 kargo ve 74 turistik işletmenin de transit geçişlerine izin verdi."
    
     -Uçuş talepleri internet üzerinden yapılıyor-
    
     Açıklamaya göre, Kış Tarife Dönemi öncesinde hayata geçirilen "E-Permi" uygulaması kapsamında, tüm hava yolu işletmeleri uçuş başvurularını (değişiklikler, ilaveler, transitler) internet üzerinden gerçekleştirdi. SHGM, yerli ve yabancı havayollarının dönem içi ilave ve değişiklik taleplerini de elektronik ortamda almaya devam edecek.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir