Havacılık Anlaşması yapılan ülke sayısı 140'a yükseldi -Türkiye, Ekvador ile Hava Ulaştırma…

  • Yazı boyutu
Havacılık Anlaşması yapılan ülke sayısı 140'a yükseldi 
  -Türkiye, Ekvador ile Hava Ulaştırma…

Havacılık Anlaşması yapılan ülke sayısı 140'a yükseldi -Türkiye, Ekvador ile Hava Ulaştırma Anlaşması imzaladı

Türkiye ve Ekvador Sivil Havacılık yetkilileri, 25 Eylül'de Ankara'da gerçekleştirilen müzakerenin ardından iki ülke arasında uçuşların başlamasına imkan veren Hava Ulaştırma Anlaşması imzaladı.
     Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden (SHGM) yapılan yazılı açıklamada, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin ev sahipliğinde yapılan ikili havacılık müzakerelerinden çıkan anlaşmayla havayolu işletmelerinin Türkiye ve Ekvador'un tüm noktalarına sefer gerçekleştirmesine imkan tanındığı belirtildi.
     İmzalanan anlaşmaya göre, Türkiye'nin tayin edilen havayolu işletmeleri, tüm noktalardan Ekvador'daki tüm noktalara, Ekvador'un tayin edilen havayolu işletmeleri ise Türkiye'deki tüm noktalara haftada toplam 14 frekans tarifeli yolcu seferleri ve kısıtlama olmaksızın tarifeli kargo seferleri düzenleyebilecek.
     Açıklamaya göre, ayrıca Türk hava taşıyıcıları hat güzergahındaki Karakas, Bogota ve Sao Paulo başta olmak üzere istedikleri herhangi bir noktayı 5. trafik haklı ara nokta olarak, Lima ve herhangi bir noktayı da öte nokta olarak kullanabilecek. Ekvador menşeli havayolu işletmelerinin ise ara ve öte noktaları sonradan belirlenecek.
     Anlaşma kapsamında tayin edilen taşıyıcıların üçüncü taraf dahil olmak üzere kod paylaşımı, bloke yer ve diğer ticari uygulamalar gibi pazarlama uygulamalarına katılabilmesine de olanak tanındı.
     Açıklamaya göre, Ekvador ile imzalanan anlaşmayla Türkiye'nin dünya genelinde İkili Havacılık Anlaşması bulunan ülke sayısı da 140'a yükseldi.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir