Hamsi bollaştı, fiyat düştü

  • Yazı boyutu
Hamsi bollaştı, fiyat düştü

Marmara Denizi'ndeki kuvvetli rüzgar nedeniyle yaklaşık iki haftadır avlanamayan, bu nedenle fiyatı yükselen hamsinin kasası, Bandırma Balık Hali'nde 15 liradan alıcı buldu

Marmara Denizi'ndeki kuvvetli rüzgar nedeniyle yaklaşık iki haftadır avlanamayan, bu nedenle fiyatı yükselen hamsinin kasası, Bandırma Balık Hali'nde 15 liradan alıcı buldu.
     Yaklaşık iki haftadır olumsuz hava koşullarına bağlı olarak balıkçıların denize açılamaması hamsinin miktarını azalttı, fiyatını ise yükseltti. Kasası yaklaşık 50 liradan satılan hamsi, rüzgarın etkisini kaybetmesinin ardından denize açılan balıkçılar tarafından yeniden avlanmaya başlandı. Balığın bollaşması kasa fiyatını 15 liraya kadar düşürdü.
     Bandırma Balık Hali'nde 2 bin 400 kasa hamsi, 800 kasa sardalye, 225 kasa çinakop ve 30 kasa zargana satıldı. Sardalyenin kasası 20, çinakopun 100, zargananın ise 35 liradan alıcı buldu.
     Pazar tezgahlarında ise hamsinin kilogramı 5, sardalyenin 4, çinakopun 7, zargananın ise 8 liradan satışa sunuldu.
    
    
    


Bu haberi 510 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir