Hamitabat Santrali özelleştirmesinde son teklif verme tarihi uzatıldı -Hamitabat Elektrik Üretim…

  • Yazı boyutu
Hamitabat Santrali özelleştirmesinde son teklif verme tarihi uzatıldı
  -Hamitabat Elektrik Üretim…

Hamitabat Santrali özelleştirmesinde son teklif verme tarihi uzatıldı -Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketinin hisselerinin yüzde 100 blok satış yöntemi ile özelleştirilmesine ilişkin son teklif verme tarihi, 22 Kasım olarak yeniden belirlendi

Hamitabat Santrali'nin özelleştirmesinde 19 Ekim 2012 (bugün) olan son teklif verme tarihi 22 Kasım 2012 tarihine kadar uzatıldı.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim Anonim Şirketi'nin bağlı ortaklığı olan Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketinin hisselerinin yüzde 100'ünün blok satış yöntemi ile özelleştirilmesine ilişkin son teklif verme tarihi 22 Kasım 2012 olarak yeniden belirledi.
     ÖİB, önceki haftalarda yaptığı açıklamada, Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş'nin özelleştirme ihalesine başvuran 4 firmanın ön yeterlilik kriterlerini karşıladığı bildirmişti.
     Türkiye'nin en büyük doğal gaz santrallerinden bir tanesi olan Hamitabat Termik Santrali, 1985 yılında kuruldu. Kurulu gücü 1.156 MW, brüt üretimi 6,69 TWh, net üretimi 6,57 TWh olan santral, Trakya bölgesinde Kırklareli'nde yer alıyor.
     Santralin Rusya'dan Türkiye'ye doğal gaz getiren Turusgaz boru hattına direk erişimi bulunuyor. Hamitabat Santrali, Türkiye'nin toplam elektrik üretiminin yaklaşık yüzde 3,4'ünü sağlıyor. Hamitabat santrali, her biri 2 gaz türbini, 2 gaz türbini jeneratörü, 2 kazan, 2 kondansör ve 1 buhar türbini ile 1 buhar türbini jeneratörü içeren A, B, C ve D olmak üzere, toplam 4 adet kombine çevrim bloğundan oluşuyor.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir