Ham petrol fiyatları mayıs ayından bu yana en yüksek seviyede

  • Yazı boyutu
Ham petrol fiyatları mayıs ayından bu yana en yüksek seviyede

Ham petrol fiyatları mayıs ayından bu yana en yüksek seviyede

Uluslararası piyasalarda ham petrol fiyatları ABD'de ham petrol stoklarının beklenenden daha fazla azaldığını gösteren veriyle yükseliyor.
     Eylül teslim ABD ham petrolünün varil fiyatı 7 sentlik artışla 94,40 dolar olarak mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Kontrat, dünü 94,33 dolar seviyesinden tamamlamıştı. Londra'da ise Brent petrolün varil fiyatı 2 sent artarak 114,33 dolardan işlem gördü.
     ABD Enerji Bakanlığı'nın dün açıkladığı veriye göre, ham petrol stokları geçen hafta 3,7 milyon varil azalarak güçlü petrol talebi olduğuna işaret etti. Analistler 1,5 milyon varillik düşüş bekliyordu. Stoklardaki azalma petrol fiyatlarının yükselmesinde etkili oluyor.
     Enerji analisti Stephen Schork'a göre ABD'de beklenenden iyi gelen perakende satış verisi de fiyatlardaki yükselişte etkili oldu. Amerikalı tüketicilerin daha fazla tüketmesi, petrol talebinin artacağına dair beklenti oluşturuyor.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir