Ham petrol fiyatları geriliyor

  • Yazı boyutu
Ham petrol fiyatları geriliyor

Ham petrol fiyatları geriliyor

Petrol fiyatları küresel ekonomik zayıflık işaretleri ile geriliyor.
     ABD ham petrolünün kasım ayı teslimi varil fiyatı bugünkü işlemlerde 87 sent azalarak 91,32 dolar, Londra Brent tipi ham petrolün kasım ayı teslimi varil fiyatı ise 81 sent azalarak 111,58 dolar seviyesinde bulunuyor.
     Japonya Merkez bankası tarafından 3'er aylık periyotlar halinde açıklanan ve büyük imalatçıların beklentilerini gösteren Tankan Endeksi, eylülde sona eren üç aylık dönemde Japon şirketlerinin iş dünyası koşulları açısından önceki döneme göre daha karamsar olduğunu gösterdi. Önceki üç aylık dönemde -1 olan Tankan Endeksi -3 seviyesine gerilerken düşüşünü dördüncü aya taşıdı.
     Çin'de ise ağustos ayında 49,2 olan resmi imalat sanayi PMI verisi, eylül ayında 49,8 değerini alırken 50,2 olan beklentinin altında ve negatif bölgede kalmayı sürdürdü.
     Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verisinde 50'nin üzerinde oluşan gösterge genişlemeyi, 50'nin altında oluşan gösterge daralmayı, 50 seviyesi ise önceki dönemin korunduğunu gösteriyor.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir