Halkbank'tan Ostim firmalarına düşük faizli enerji kredisi -Halkbank ile Ostim arasında imzalanan…

  • Yazı boyutu
Halkbank'tan Ostim firmalarına düşük faizli enerji kredisi 
  -Halkbank ile Ostim arasında imzalanan…

Halkbank'tan Ostim firmalarına düşük faizli enerji kredisi -Halkbank ile Ostim arasında imzalanan kredi protokolü ile Ostim'de faaliyet gösteren firmalar, bankanın yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği kredilerinden uygun koşullarla faydalanacak

Halkbank ile Ostim arasında imzalanan kredi protokolü ile Ostim'de faaliyet gösteren firmalar, bankanın yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği kredilerinden "uygun koşullarla" faydalanacak.
     Halkbank ile Ostim Organize Sanayi Bölgesi (Ostim OSB) enerji verimliliği konusunda işbirliği yaptı. İki kurum arasında kredi protokolü imzalandı. Protokolü, Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel imzaladı.
     Söz konusu protokol ile Ostim'de faaliyet gösteren firmalara, bankanın enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kredileri ürünlerini "uygun koşullarla" kullanma fırsatı sunuldu.
     Faaliyetlerinde yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak isteyen veya kullandığı enerjiyi verimli hale getirmek isteyen firmalar, söz konusu kredilerden faydalanabilecek. Firmalar, Enerji Verimliliği Kredisi'ni 2 yıl ödemesiz olmak üzere toplam 7 yıl vade ve Euribor+3,75 faiz oranıyla, Yenilenebilir Enerji Kredisi'ni de 3 yıl ödemesiz toplam 10 yıl vade ve Euribor+4,75 faiz oranıyla kullanabilecek.
    
     -"Ostim, temiz enerjinin de merkezi olacak"-
    
     Protokol töreninde konuşan Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Türkiye'nin enerji konusunda dışa bağımlı olduğunu, bunun önüne geçebilmek için ellerinden gelen imkanları kullandıklarını söyledi.
     Aydın, Türkiye'nin enerji ihtiyacının her yıl yüzde 10 civarında arttığını ve bu ihtiyacı karşılayabilmek için büyük yatırımlara ihtiyaç olduğunu belirterek, bunun için yenilenebilir enerji kaynaklarının daha çok kullanılması gerektiğini vurguladı. Aydın, "Halkbank ile yaptığımız protokolle, Ostim, temiz enerjinin de merkezi olacak" dedi.
     Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Aksel ise birçok ilki Ostim'de gördükleri için söz konusu kredi ürünlerini de ilk kez Ostim'de başlatmak istediklerini bildirdi.
     Bu kredileri Ostim'in ardından tüm Türkiye'ye yayacaklarını dile getiren Aksel, Enerji Verimliliği Kredisi için 60 milyon avro, Yenilenebilir Enerji Kredisi için ise 40 milyon avro kaynak ayırdıklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir