Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan: -"(Halka arz) Rekor talep toplandı ve bu Halkbank'ın…

  • Yazı boyutu
Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan:
     -"(Halka arz) Rekor talep toplandı ve bu Halkbank'ın…

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan: -"(Halka arz) Rekor talep toplandı ve bu Halkbank'ın performansına olan güvenin bir göstergesi..." -"Kredi kartı pazarındaki payımızı 5 yıl içinde yüzde 6'ya çıkarmayı hedefliyoruz"

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, Halkbank halka arzında yaşanan rekor talebi, bankanın performansına olan güvenin göstergesi olarak niteledi.
     Halkbank'ın, yeni kredi kartı markası Paraf'ın tanıtım toplantısında Aslan, geçen hafta bankanın ikincil halka arzını gerçekleştirdiklerini anımsattı.
     Aslan, rekor talep toplandığını, bunun kendilerine ve Halkbank'ın performansına olan güvenin bir göstergesi olduğunu kaydetti.
     Yeni tartları Paraf'ın, benzer kartlara göre ayrıcalıklarıyla öne çıkacağını belirten Aslan, kredi kartı pazarındaki gelişmelere değinerek, 2001 krizinden sonra Türkiye ekonomisinin son derece başarılı bir büyüme yakalamış durumda olduğunu ifade etti.
     Aslan, "Gayri safi yurt içi hasıla büyümesi benzer gelişmekte olan ülkelerin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Nitekim makro ekonomik aktivitelerdeki iyileşme, verilerdeki düzelme, değişen bankacılık alanında kendisini göstermiş durumda... Bankacılık alanında hızlı bir büyüme yaşadık son 10 yıl içerisinde... Kredi kartı pazarı, gayri safi milli hasılamız gibi hızla yükseldi. Kişi başı gelir ve refah seviyesi hızla yükseldi. Türkiye'de 2007 yılında toplam kart sayısı 37 milyon 335 binken bu sayının 2012 Ekim ayı itibariyle 53 milyon 783 bine ulaştı" diye konuştu.
     Kart adedinde 5 yılda yüzde 44 artış yaşanırken işlem adedinde yüzde 100'ün üzerinde artış sağlandığını, tüketicilerin yaptığı harcamaların yüzde 30'unun kredi kartıyla yapıldığını belirten Aslan, uluslararası ölçekle karşılaştırıldığında bu oranın hala önemli bir potansiyelin varlığına işaret ettiğini belirtti.
     Paraf'la müşteriye özel kredi kartı dönemini başlattıklarını belirten Süleyman Aslan, Halkbank'ın her zaman müşterilerin ihtiyaçlarını iyi dinleyen, doğru anlayan ve onları en mutlu edecek çözümleri sunan banka olduğunu, Paraf'ın da bu yaklaşımın doğal bir parçası olduğunu dile getirdi.
     Artık herkese aynı fırsatları sunan kitlesel kampanya uygulamalarının kredi kartı pazarında ayrışmak için yeterli olmadığını vurgulayan Aslan, "Kaldı ki kart sahipleri de kendilerini özel hissedecekleri bir hizmet bekliyor. Biz Paraf'la müşterilerimize bu ayrıcalığı sunuyor, her bir kredi kartını müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihleri doğrultusunda özelleştiriyoruz. Paraf'ı herkesin beklentisine yanıt verebilecek bir kredi kartı programı olarak tasarladık" dedi.
    
     -Advantage ile ortaklık sonlandırılıyor-
    
     2007'de HSBC'nin Advantage markası ile iş birliğine gittiklerini anımsatan Aslan, şunları kaydetti.
     "Bu ortaklık bireysel bankacılık alanında başlattığımız atılımın ilk adımlarından biriydi. Bugün itibariyle bu çalışmalarımızın sonucunda bireysel bankacılıktaki pazar payımız yüzde 7,5'ler seviyesine yükseldi ama hala kredi kartında pazar payımız çok düşük. Kredi kartındaki pazar payımız yüzde 4,1. Demek ki banka son on yıldaki atılımlarının seviyesini önemli ölçüde almışken kredi kartında hala sahip olması gereken pazar payının altında olduğu görülüyor.
     Advantage ile yaptığımız ortaklığımızı iki gün sonra 5 aralık itibariyle sonlandıracağız. Bizi emeklemekten yürümeye geçiren bu süreci artık tamamladığımıza inanıyoruz. Bu nedenle sıra uzun soluklu bir maratonda kendi markamızla koşmaya geldi. Bu koşuda ipi yeni kredi markamız 'paraf' ile büyüteceğimize inanıyoruz."
     Sektörde bireysel bankacılık hizmeti sunan 19 aktörün, toplam 6 farklı kredi kartı programının şemsiyesi altında yer aldığını, kendilerinin de Paraf'la bu yelpazeye 7. rengi eklemekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Aslan, "Paraf bir platform olarak artık sadece Halkbank'ın markası olmayacak. Bu da bizim için çok önemli bir adım. Bu programa üye banka sayısının önümüzdeki dönemde artacağına ve kart pazarında iddialı bir oyuncu olacağımıza inanıyorum. Hedefimiz pazardaki payımızı 5 yıl içinde yüzde 6'ya çıkarmak" dedi.
     Paraf'ı hazırlarken çıkış noktalarının bir kredi kartından çok daha fazlasını yaratmak olduğunu söyleyen Aslan, kredi kartına dahil ettikleri ve sektörde örneği olmayan özelliklerle bunu başarmak yolunda önemli mesafe kaydettiklerini ifade etti. Kısa ve orta vadede Paraf'ın donanımını ve kabiliyetini daha da artıracaklarını vurgulayan Aslan sözlerini şöyle tamamladı:
     "Önümüzdeki üç ayı çok yoğun geçireceğiz. Neredeyse her ay Paraf sahiplerini şaşırtacak yeni bir uygulamamız devreye girecek. Nakit avans kullanımında özel indirimler, kredi kartı borcunu erken ödeyenler için ödül uygulaması, Platin kart sahiplerine yönelik özel hizmetler, Parafly kullananlar için sektörde benzeri olmayan puan uygulamaları ve ayrıcalıklı hizmetler yakın vadeli planlarımız arasında yer alıyor. Bu sayede kredi kartında kişiselleştirilmiş bir hizmet sunma konusundaki iddiamızı daha da güçlendireceğiz. Müşterilerimizin Paraf'ı kullanmaktan duyacakları memnuniyet, tüm güzel şeyleri bu Paraf'a taşımadaki esas motivasyonumuz olacak."
    
     -Paraf sahipleri kampanya günlerini kendileri belirleyecek-
    
     Halkbank, Paraf'la Türkiye'de ilk kez kart sahiplerine ayın belirli bir gününü kendi kampanya günleri olarak seçme ve bu günde ek indirim, taksit, puan ve ödeme erteleme seçeneklerinden tercih ettiklerini kullanma fırsatı sunuyor. Paraf'la yapılan kira ödemelerinden de komisyon alınmıyor. Üniversite öğrencilerine özel Parafree ise kart sahiplerinin tercihlerine göre üye işyerlerindeki sürpriz kampanyalardan yararlanma imkanı sağlayacak.
     Cumartesi günleri tüm restoranlarda geçerli indirim uygulamasından ise Paraf Gold ve Paraf Platin sahipleri yararlanabilecek. Cumartesi günleri ayrım olmaksızın restoranlarda yapılan tüm harcamalar için Paraf Gold'a yüzde 10, Paraf Platin'e yüzde 25 indirim uygulanacak. Paraf Platin sahiplerine ayrıca şehir içinde ücretsiz kurye hizmeti sunulacak.
     Paraf sahipleri, alışverişlerinde kazandıkları puanlar açısından da daha fazla ayrıcalığa sahip oluyor. Katlı puan uygulaması kapsamında Paraf Klasik, Gold ve Platin sahipleri aylık harcamalarının 2 katına kadar puan kazanabilecek. Halkbank, Paraf sahiplerine İstanbul Atatürk Havaalanı İç ve Dış Hatlar Prime Class CIP Lounge hizmetinden de yararlanma imkanı sağlayacak.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir