Halkbank 2/B arazilerini yüzde 44 indirimle satın alma fırsatı sunuyor

  • Yazı boyutu
Halkbank 2/B arazilerini yüzde 44 indirimle satın alma fırsatı sunuyor

Halkbank 2/B arazilerini yüzde 44 indirimle satın alma fırsatı sunuyor

Halkbank, yeni ürünü 2/B Kredi Paketi ile 2/B arazilerini satın almayı planlayan hak sahiplerine 120 aya varan vade seçenekleri ve yüzde 1,05'ten başlayan faiz oranlarıyla kredi verecek.
     Halkbank açıklamasına göre, kanun kapsamında 2/B arazilerini yüzde 30 indirimli satın alma hakkına sahip kişiler, Halkbank'ın 2/B Arsa ve Destek kredilerini kullanarak yaptıkları peşin alımlarda ilave yüzde 20 indirim kazanacak. Böylece Halkbank'ın 2/B Kredi Paketi'ni kullanan tüketiciler toplamda yüzde 44 indirimden yararlanabilecek.
     Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı İmamoğlu, 2/B arazileriyle ilgili yasanın, hem hak sahiplerine hem de Hazine'ye olumlu geri dönüşlerinin olacağına inandıklarını ifade ederek, "2/B Kredi Paketi'yle hak sahiplerine sağlanan avantajın kapsamını daha da genişletiyor, tüketicilerin ihtiyaç ve bütçelerine en uygun kredi ve ödeme planı seçenekleriyle tapularını alabilmelerine imkân sağlıyoruz" dedi.
     Halkbank 2/B Kredi Paketi kapsamında yer alan ürünlerden 2/B Arsa Kredisi arazi bedelinin tamamını peşin ödemek isteyen, 2/B Peşinat Kredisi ise taksitli satış seçeneğinden faydalanmak isteyen hak sahiplerinin finansman ihtiyacını karşılıyor. 2/B Destek Kredisi ise hak sahiplerinin satın alma işlemini finanse ederken kendilerine ait ve 2/B niteliğinde olmayan konutlarını kredi teminatı olarak göstermelerine olanak sağlıyor.
     Krediyi kullananlar yıllara göre artan/azalan taksitli ödeme, balon (ara) ödeme seçeneklerinden ya da 6 aya varan ödemesiz dönem opsiyonundan yararlanabilecek.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir