Halk Sigorta İMKB'de işlem görmeye başladı

  • Yazı boyutu
Halk Sigorta İMKB'de işlem görmeye başladı

Halk Sigorta hisseleri, İMKB Serbest İşlem Platformu'nda işlem görmeye başladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Halk Sigorta'nın geçtiğimiz aylarda halka açık olan paylarının İMKB'de işlem görmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) yaptığı başvurunun olumlu karşılandığı, şirketin 40 milyon liralık sermayesini temsil eden payların İMKB Serbest İşlem Platformu'nda işlem görmeye başladığı bildirildi.
     İMKB'de gerçekleştirilen gong töreninde konuşan Halk Sigorta'nın ana hissedarı Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, sigortacılığın, özelikle yabancıların da sektöre girmesiyle çok ciddi ilgi gören alanların başında geldiğini, banka olarak finans sektöründeki rekabette etkin bir şekilde yer alabilmek için faaliyetlerini iştiraklerin çalışmalarıyla desteklemenin hayati öneme sahip olduğunu düşündüklerini vurguladı.
     Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Somuncu da 8 bölge müdürlüğü, 525'i özel, 785'i ise Halkbank şubesi olmak üzere toplam bin 310 acente ve çağrı merkezinden oluşan geniş bir dağıtım ağıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini, yılın ilk 3 ayında sigorta prim hacmini geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 48 oranında artırdıklarını bildirdi.


Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir