Halk GYO AŞ. Genel Müdürü Kazım Şimşek: -"Levent projesinde edineceğimiz tecrübeyi gelecekteki…

  • Yazı boyutu
Halk GYO AŞ. Genel Müdürü Kazım Şimşek:
     -"Levent projesinde edineceğimiz tecrübeyi gelecekteki…

Halk GYO AŞ. Genel Müdürü Kazım Şimşek: -"Levent projesinde edineceğimiz tecrübeyi gelecekteki otel geliştirme projelerine aktarmayı, Halk GYO'nun karlılığını yükseltecek projelerde en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz"

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş. Genel Müdürü Kazım Şimşek, "Dedeman Park Levent projesinde edineceğimiz tecrübeyi gelecekteki otel geliştirme projelerine aktarmayı, Halk GYO'nun karlılığını yükseltecek projelerde en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz " dedi.
     Halk GYO'nun Dedeman Hotels&Resorts Intenational ile Dedeman Park Levent projesi için imzaladığı kira sözleşmesi töreninde konuşan Şimşek, Türkiye ekonomisinde GYO sektöründe önemli hedefleri olan ve ilk beş içerisinde yer alacak bir şirket olacağını belirterek, "İstanbul Finans Merkezi", "Bakırköy 'Referans' Konut Projesi" ve "Eskişehir - Odunpazarı Konut projesi"nin önemli projelerinden olduğunu söyledi.
     Şimşek, mevcut ve gelecekteki portföyleri içinde özellikle Dedeman Park Levent projesinde edinecekleri tecrübeyi gelecekteki otel geliştirme projelerine aktarmayı hedeflediklerini söyledi.
     Şimşek, şöyle konuştu:
     "İstanbul ve Türkiye genelindeki artan turizm potansiyelini, Halk GYO'nun karlılığını yükseltecek projelerde en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Özellikle Halk GYO'nun İstanbul'da portföyündeki bazı binalar, bu binaların lokasyonları dikkate alındığında, önemli yatırım ve geliştirme imkanları sunuyor."
     Şimşek, sorulan bir soru üzerine Halk GYO'nun halka arz süreciyle ilgili çalışmaların halen devam ettiğini belirtirken, Dedeman Park Levent projesi için yaklaşık 50 milyon lira yatırım yapılacağını kaydetti.
     Proje hakkında bilgi veren Dedeman Hotels&Resorts International Üst Yöneticisi (CEO) Tamer Yürükoğlu ise "Mimarisi ve konumu itibariyle şehir otelciliğinin en güzel örneklerinden biri olacak binanın Mecidiyeköy - Maslak hattındaki "İş oteli" ihtiyacını karşılaması hedefleniyor. Dedeman Park Levent'in 10 yılda 670 bin kişiyi ağırlaması planlanıyor. Dedeman Grubu ile yeni otel projesi için 10 yıllık kira sözleşmesi imzalayan Halk GYO tarafından gerçekleştirilecek projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor. Otel 60 kişiye istihdam yaratacak" dedi.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir