Hakkari'deki çatışma -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Terörden medet umanlar, insanlığın…

  • Yazı boyutu
Hakkari'deki çatışma
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Terörden medet umanlar, insanlığın…

Hakkari'deki çatışma -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Terörden medet umanlar, insanlığın düşmanıdır"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, terörden medet umanların insanlığın düşmanı olduğunu kaydetti.
     TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Hakkari'de gerçekleşen terör saldırısı sonucu 6 asker ve 2 korucunun şehit olması nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Mehmetçiklerimizin canına kasteden, gözü dönmüş terör örgütünün sonu elbet bir gün gelecektir. Bu ülkede nefes alıp veren herkesin vicdanı bu eli kanlı katilleri lanetlemektedir" ifadesini kullandı.
     Hakkari-Çukurca Karayolu üzerinde bulunan Geçimli Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda 6 asker ve 2 korucunun şehit olduğu haberini büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Doğrusu bu tablo, hiçbirimizin kabul edebileceği bir acı değil. Türkiye'ye bu derin üzüntüyü yaşatanlar, insanlık düşmanlarıdır ve bir gün elbet şehitlerimizin ve gazilerimizin hesaplarını tarih önünde vereceklerdir.
     Bizim birlik ve beraberliğimizi hiçbir aşağılık hesap bozamaz. Bunu, Kurtuluş Savaşı'nda yan yana, can cana savaşanlar bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu gerçeği gerekirse her gün yeniden haykırırız.
     Hiç kimsenin şüphesi de yoktur ki bu eylemlerden medet umanlar kendi iğrençliklerinde boğulacaktır."
     TOBB Başkanı, terörden medet umanların insanlığın düşmanı olduğunu belirtti.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir