Hakkari'de karakola terör saldırısı -İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: -"Terörün, ekonomik kaynakları…

  • Yazı boyutu
Hakkari'de karakola terör saldırısı
  -İTO Başkanı Murat Yalçıntaş:
  -"Terörün, ekonomik kaynakları…

Hakkari'de karakola terör saldırısı -İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: -"Terörün, ekonomik kaynakları bir an önce kurutulmalıdır. Ekonomik kaynakları kesilen terör örgütünün, güvenlik güçlerimiz karşısında hiçbir şansı yoktur"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş Karakolu'na terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıya ilişkin, terörün, ekonomik kaynaklarının bir an önce kurutulması gerektiğini belirterek, "Ekonomik kaynakları kesilen terör örgütünün, güvenlik güçlerimiz karşısında hiçbir şansı yoktur" dedi.
     Yalçıntaş yaptığı açıklamada, terörün, karanlık ve çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirterek, Yüksekova'da gerçekleştirilen hain saldırıda 8 askerin şehit olduğunu ve 16 askerin de yaralandığını anımsattı.
     Türkiye'nin huzur ve güven adası olarak dünyada örnek gösterildiği bir döneme denk gelen bu saldırıyı çok manidar bulduğunu ifade eden Yalçıntaş, şunları kaydetti:
     "Devletimiz terörle mücadele konusunda gereken bütün önlemleri almaktadır. Güvenlik güçlerimizin teröre karşı verdiği mücadele her türlü övgüyü hak etmektedir. Ancak, terörün bitirilmesi için mutlaka ama mutlaka terörün dış desteği de kesilmelidir. Terörün, ekonomik kaynakları bir an önce kurutulmalıdır. Ekonomik kaynakları kesilen terör örgütünün, güvenlik güçlerimiz karşısında hiçbir şansı yoktur. İnanıyorum ki, devletimizin teröristlere karşı verdiği mücadele artan bir kararlılıkla sürecek, teröristler ve arkasındaki güçler hüsrana uğrayacaklardır. Menfur saldırıyı kınıyor, şehitlerimizin ailelerine, Türk milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir