Güzellik uzmanları da foto epilasyon yapabilecek -TESK Başkanı Palandöken: -"(Güzellik…

  • Yazı boyutu
Güzellik uzmanları da foto epilasyon yapabilecek
  -TESK Başkanı Palandöken: 
  -"(Güzellik…

Güzellik uzmanları da foto epilasyon yapabilecek -TESK Başkanı Palandöken: -"(Güzellik uzmanlarına foto epilasyon kullanma yetkisi) Üyelerimizin bu hakkı, Türk Dermatoloji Derneğinin başvurusu üzerine Danıştay kararıyla 2 yıldır ellerinden alınmıştı" -"Bundan böyle güzellik uzmanlarımız foto epilasyon uygulama imkanına yeniden kavuştu"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, daha önce Danıştay kararı ile güzellik uzmanlarının elinden alınan foto epilasyon yapabilme yetkisini tekrar verildiğini bildirdi.
     TESK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı'nın 2008 yılında güzellik uzmanlarına foto epilasyon kullanma yetkisi verdiğini hatırlatan Palandöken, "Üyelerimizin bu hakkı, Türk Dermatoloji Derneğinin başvurusu üzerine Danıştay kararıyla 2 yıldır ellerinden alınmıştı. 3 bine yakın güzellik uzmanı ve güzellik salonu işletmecisi meslek mensubumuz büyük ölçüde mağdur edilmişti. TESK olarak üyelerimizin kaybedilen haklarını geri kazanma adına gerek ilgili Bakanlıklar nezdinde gerekse de hukuki yönden girişimlerde bulunarak kaybedilen hakların yeniden geriye kazanılmasını sağladık" ifadesini kullandı.
     Uzun zamandır kaybedilen haklarının geri verilmesini umutla bekleyen güzellik uzmanlarına beklenen haberi üyelerine genelge ile duyurduklarını ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:
     "Bundan böyle güzellik uzmanlarımız foto epilasyon uygulama imkanına yeniden kavuştu. Foto Epilasyon uygulamasında gerekli olan kurs bitirme belgesinin verilebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile TESK işbirliğine giderek 'Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü' çalışmalarına da başlandı. Söz konusu çalışmalar için Konfederasyonumuzca Ankara, İstanbul ve İzmir'den güzellik uzmanı üyelerimiz çağrıldı. Eğitim modülünün tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanmasının ardından güzellik uzmanı üyelerimizin bağlı oldukları odalarla, MEB'in ortaklaşa hazırlayacakları eğitimleri tamamlayan üyelerimiz, kurs bitirme belgelerini alacaklar."
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir