Gürcistan'ın doğalgaz dağıtımı SOCAR'a emanet

  • Yazı boyutu
Gürcistan'ın doğalgaz dağıtımı SOCAR'a emanet

Gürcistan'ın doğalgaz dağıtımı SOCAR'a emanet

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR), Gürcistan'ın büyük bölümüne doğalgaz satışı gerçekleştiren "İtera Georgia" şirketinin hisselerini satın aldı.
     SOCAR Başkanı Rövnak Abdullayev, Gürcistan'ın büyük bölümünü doğalgaz ile temin eden İtera Georgia şirketinin hisselerini satın aldıklarını ve yaptıkları bu yatırımla artık Gürcistan'a sattıkları doğalgazı, kendilerinin pazarlayacağını bildirdi.
     2010 yılından itibaren bu şirketi izlediklerini söyleyen Abdullayev, görevlendirdikleri müfettişlerin olumlu rapor vermesinden sonra, üç ay önce yaptıkları anlaşma ile şirketin hisselerini aldıklarını kaydetti.
     Şirketin ne kadar bedelle alındığına dair bilgi vermeyen Abdullayev, verilen rakamın çok da büyük olmadığını ifade etti.
     İtera Georgia'nın, başkent Tiflis dışındaki bölgelerde doğalgaz satışı ve altyapısından sorumlu şirket olduğu belirtildi.
     Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi'nin, Gürcistanda önemli yatırımları bulunuyor.
     Gürcistan'da 100'e yakın petrol istasyonu bulunan SOCAR, Karadeniz'deki Kulevi petrol terminalinin de hisselerini elinde bulunduruyor.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir