Gurbetçi Yunanlılardan 600 milyar dolar yardım iddiası -Yunanistan Maliye Bakanlığı: -"Hazine…

  • Yazı boyutu
Gurbetçi Yunanlılardan 600 milyar dolar yardım iddiası
  -Yunanistan Maliye Bakanlığı:
  -"Hazine…

Gurbetçi Yunanlılardan 600 milyar dolar yardım iddiası -Yunanistan Maliye Bakanlığı: -"Hazine bulundu' şeklindeki bu bilgiler sadece 'mizah' olarak algılanabilir"

Başta ABD'de yaşayanlar olmak üzere yurtdışındaki Yunan vatandaşlarının, Yunanistan'ın borç kriziyle mücadelesine yardım için 600 milyar dolar topladığı haberlerine ilişkin, Yunanistan Maliye Bakanlığı bir açıklama yaparak, kendilerine böyle bir teklif ya da bilgi sunulmadığını belirtti.
     Bakanlık açıklamasında, "11,5 milyar avroluk önlem paketinin tamamlanması için büyük çaba sarf ettiğimiz şu sıralarda, böyle 'Hazine bulundu' şeklindeki bilgiler sadece 'mizah' olarak algılanabilir" denildi.
     Açıklamada, "Yunan halkı krizden çıkmak için büyük mücadeleler verirken hazine avcılarının belli bir ciddiyet göstermelerinin akıllıca olacağı" vurgulandı.
     Basındaki haberlerde, gurbetçi Yunanlıların, Kanada bankalarında 600 milyar dolar tutarında ABD tahvilleri bulunduğu, bunun Yunan anayasasının değişmesi şartıyla ülkeye verilebileceği yönünde bilgiler yer almıştı. "Ulusal Borcu Bitir" adı verilen organizasyonun başkanı Manolis Lambrakis, Yunan basınına yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin borcu için de 50 milyar avro toplandığını kaydetmişti.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir