Güneydoğu'nun tekstil ihracatı -Bölgeden geçen yıl 2 milyar 433 milyon dolarlık tekstil ve…

  • Yazı boyutu
Güneydoğu'nun tekstil ihracatı
  -Bölgeden geçen yıl 2 milyar 433 milyon dolarlık
  tekstil ve…

Güneydoğu'nun tekstil ihracatı -Bölgeden geçen yıl 2 milyar 433 milyon dolarlık tekstil ve hammaddeleri ihracatı gerçekleştirildi -Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Konukoğlu: -"2013 yılında ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı hedefliyoruz"

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 2012 yılında 2 milyar 433 milyon dolarlık tekstil ve hammaddeleri ihracatı gerçekleştirildiği bildirildi.
     Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sami Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Güneydoğu Anadolu ihracatçı Birlikleri'nin (GAİB) ihracatında, "tekstil ve hammaddeleri"nin lokomotif sektör olduğu belirtti.
     2012'de 162 ülkeye toplam 2 milyar 433 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini vurgulayan Konukoğlu, şunları kaydetti:
     "GAİB tarafından yapılan ihracatın içerisinde yüzde 29,6 pay aldık. İhracatımızda ilk sırada 798 milyon dolar ile Irak yer aldı. Bu ülkeyi, İtalya ve İngiltere takip etti. İhracatımıza Güneydoğu Anadolu Bölgesi açısından baktığımızda Türkiye genelinde 2. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza atmıştır."
     "2013 yılında ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı ve geçen yılın üzerinde bir satış yapmayı hedefliyoruz" değerlendirmesinde bulunan Konukoğlu, mevcut pazarlarının yanı sıra alternatif pazarlara girme çalışmalarının sürdüğünü anımsattı.
     Tekstil sektöründe üretimden ihracat sürecine kadar her aşamada kalifiye elemana ihtiyaç bulunduğuna işaret eden Konukoğlu, nitelikli eleman yetiştirme çalışmalarının devam ettiğini aktardı.
     Konukoğlu, 2013 yılının daha verimli geçeceğine inandığını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir