Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı kurulması için "Mutabakat Anlaşması" imzalandı

  • Yazı boyutu
Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı
  kurulması için "Mutabakat Anlaşması" imzalandı

Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı kurulması için "Mutabakat Anlaşması" imzalandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA), bazı Balkan ülkelerindeki kalkınma ajansları ile Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı (SEENORDA) kurulması için "Mutabakat Anlaşması" imzaladığı bildirildi.
     GEKA'dan yapılan yazılı açıklamada, GEKA uzmanlarının Bosna-Hersek ve Kosova'ya, Kalkınma Ajansları'nın bölgesel kalkınmada edindiği deneyimleri yerinde incelemek ve SEENORDA Başlangıç Konferansı'na katılmak amacıyla bir ziyaret düzenlediği belirtildi.
     Açıklamada, Kosova'daki Prizren şehrinde düzenlenen SEENORDA Başlangıç Konferansı'nın Makedonya, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Arnavutluk ve Hırvatistan'ın Kalkınma Ajansı temsilcilerinin, belediye başkanlarının, Avrupa Birliği Ofisi temsilcilerinin yanı sıra, Türkiye'den Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) katılımıyla gerçekleştiği bildirildi. Açıklamada, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı oluşturulmasına karar verilen konferansta, konferansa kalkınma ajanlarının "Mutabakat Anlaşması" imzaladığı bildirildi.
     Konferansta "Türkiye'deki Kalkınma Ajanslarının İşleyişi, Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Güney Ege Bölgesi" konulu bir sunum gerçekleştiren GEKA heyetinin, Saraybosna ve Vogosca'da incelemelerde bulunduğu, Saraybosna Kalkınma Ajansı'na ziyarette karşılıklı olarak ajansların çalışma alanları ve bölgelerin yatırım olanakları üzerine sunumlar yapıldığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir