Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı…

  • Yazı boyutu
Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar
  ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı…

Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Batallı: -"Bulgur-Mercimek Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği ve Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği projelerimiz için artık somut adımlar atacağız"

Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Şahin Batallı, "Bulgur-Mercimek Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği' ve "Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği" projeleri için artık somut adımlar atacaklarını bildirdi.
     Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nden (GAİB) yapılan açıklamaya göre, Batallı, "Bulgur-Mercimek ile Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği URGE Projeleri" konulu toplantıda, Ekonomi Bakanlığı'nın, yerel dinamiklerin harekete geçirilmesine olanak sağlayan ihracat seferberliği başlatma vizyonu çerçevesinde Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği'ni (URGE) ilan ettiğini anımsattı.
     Bu kapsamda hazırladıkları iki projenin İhtiyaç Analiz Raporları'nın Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylandığını belirten Batallı, "Bulgur-Mercimek Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği" ve "Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği" projeleri için artık somut adımlar atacaklarını ifade etti.
     Yeni süreçte ortak hareket edilerek ürünlerin tanıtılması ve markalaşma sürecinin de hızlanacağını ifade eden Batallı, şunları kaydetti:
     "Bulgur ve mercimek sektörleri ile un sektörü için hazırlanan bu projelere dahil olan firmalarımız, birliğimiz önderliğinde yapılacak ihracata yönelik ortak eylem ve faaliyetleriyle desteklenecek. Zaten bulgur, mercimek ve un sektörlerinde dünya çapında potansiyelimiz ve rekabet gücümüz bulunuyor. Ancak oluşturulan projelerle gerek ürün ve firmalarımızın, gerekse Gaziantep'in uluslararası pazarlarda bilinirliği daha da artacak, ihracatımız yeni bir ivme kazanacaktır.
     Firmalarımızın tek tek marka bilinirliğinin yanı sıra, birlikte rekabet edebilen ve birbirinden güç alan firmalara sahip Gaziantep'in de uluslararası düzeyde marka değeri yükselecektir. İhracatla ilgili konularda ihtiyaç duydukları profesyonel desteklerin sağlanacağı firmalarımız, küresel rekabette daha güçlenecektir. Proje tamamlandığında, firmalarımızın ihracat işlemlerinde tüm aşamaları profesyonelce yapabilir seviyeye ulaşacaklarına inanıyorum."
     Gaziantep Kümelenme Bilgi Merkezi Koordinatörü Serap Gültekin de, toplantıda, izlenecek yol haritası hakkında bilgi vererek, soruları yanıtladı.
     Toplantıya Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Surur Aydın, Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr Mustafa Bayram, GAİB Genel Sekreteri Salim Kocaer, Genel Sekreter Yardımcıları Aydın Kutluğ ve Mikail İrtegün ile sanayici ve iş adamları katıldı.
    
    
    

Bu haberi 242 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir