Güney Kıbrıs'taki ekonomik sorun -Almanya Başbakanı Merkel, anlaşmadan memnun

  • Yazı boyutu
Güney Kıbrıs'taki ekonomik sorun
  -Almanya Başbakanı Merkel, anlaşmadan memnun

Güney Kıbrıs'taki ekonomik sorun -Almanya Başbakanı Merkel, anlaşmadan memnun

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Güney Kıbrıs Rum Kesimindeki ekonomik sorunla ilgili anlaşmaya varılmasından dolayı memnun olduğu bildirildi.
     Alman hükümetinin sözcüsü Steffen Seibert, Merkel'in Avrupa Merkez Banaksı, AB ve Uluslararası Para Fonu'ndan oluşan Troika, Avro Grubu ve Kıbrıs arasında yapılan anlaşmadan memnun olduğunu belirterek, Merkel'in hafta sonunda yapılan müzakereleri Almanya'dan yakın ve dikkatli bir şekilde takip ettiğini ifade etti.
     Seibert, yardıma ihtiyaç duyan ülkelerin gerekli çabaları göstermeleri durumunda Avrupa'nın dayanışma içinde ve yardım etmeye hazır olduğunu belirterek, bu konuda Kıbrıs Rum Kesimi'nin ve Avro Bölgesi'nin çıkarına bir çözümün bulunduğunu kaydetti.
     Kıbrıs'ın sağlıklı bir banka sektörüne ihtiyaç duyduğunu ifade eden Seibert, Kıbrıs'ın ve Troika'nın bundan sonra yapacağı çok işi bulunduğunu belirtti.
     Öte yandan Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble de, Kıbrıs Rum Kesimi konusunda varılan çözümü adil olarak değerlendirdi.
     Hedeflerinin şişirilmiş banka sektörünün maliyetlere katkıda bulunması olduğunu ifade eden Schaeuble, "Doğru bulduğumuzu elde ettik" dedi.
     Schaeuble ayrıca, hafta sonunda yapılan ve Kıbrıs Rum Kesimi'ne yapılacak olan yardım paketi konusuna varılan anlaşma konusunda Federal Meclis'te grubu bulunan partileri bilgilendirdi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir