Güney Kıbrıs'taki ekonomik kriz -Rus şirketleri, Güney Kıbrıs Rum kesiminin KKTC ile sorunlu…

  • Yazı boyutu
Güney Kıbrıs'taki ekonomik kriz
  -Rus şirketleri, Güney Kıbrıs Rum kesiminin KKTC ile sorunlu…

Güney Kıbrıs'taki ekonomik kriz -Rus şirketleri, Güney Kıbrıs Rum kesiminin KKTC ile sorunlu bölgedeki doğalgaz yataklarıyla ilgili teklifini kabul etmedi

Rusya'nın "Gazprom" ve "Rosneft" petrol şirketleri, Güney Kıbrıs Rum kesiminin teklif ettiği ve KKTC ile sorunlu bölgede yer alan doğalgaz rezervlerinin tahvillerinin satın alınması önerisini kabul etmedi.
     Rusya Enerji Bakanlığı yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, Güney Kıbrıs'taki mali krizi çözmek için Maliye Bakanı Michael Sarris tarafından sunulan önerilerin kabul edilmediği ve hiçbir sonuç getirmediği ifade edildi.
     Rum Kesimi'nin Rus şirketlerine KKTC ile sorunlu bölgedeki doğalgaz yataklarının tahvillerinin alınması ve ihaleye katılmayı teklif ettiğini kaydeden yetkili, hiçbir şeyin belli olmadığı bu rezervlere Gazprom ve Rosneft'in ilgi göstermediğini aktardı.
     Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov ise, Güney Kıbrıs Rum kesimi Maliye Bakanı Sarris ile görüşmelerin sona erdiğini belirtti, Rum tarafının önerisinin şirketler tarafından ilgi görmediğini doğruladı. Siluanov, Kıbrıs Rum kesiminin borçlarının yapılandırılmasına katılıp katılmama kararının "Troyka" görüşmelerinin ardından verileceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 231 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir