Güney Kıbrıs'ta bankalar açıldı, avro kritik desteğinde

  • Yazı boyutu
Güney Kıbrıs'ta bankalar açıldı, avro kritik desteğinde

Güney Kıbrıs'ta bankalar açıldı, avro kritik desteğinde

Güney Kıbrıs Rum kesiminde, 12 gün aradan sonra bankaların açıldığı dakikalarda avro/dolar paritesi analistlerin kritik olarak nitelendirdikleri 1,2750 desteği üzerinde tutunuyor.
     Güne 1,2779 seviyesinden başlayan parite, Güney Kıbrıs'ta 12 gün aradan sonra açılan bankalarla ilgili olarak halkın göstereceği tepkiler ve olabilecek sosyal olaylara ilişkin tedirginliklerle en düşük 1,2755 seviyesine kadar geriledi.
     Bankaların açıldığı dakikalarda Güney Kıbrıs'ta çok olumsuz bir gelişme olmaması ile analistlerin kısa ve orta vadede kritik destek olarak nitelendirdikleri 1,2750 seviyesinin üzerinde tutunan parite bu dakikalarda 1,2775 seviyelerinden işlem görüyor.
     Analistler, Avrupa'dan gelecek haber ve açıklamaların, özellikle sorunlu ülke bankalarına yönelik atılacak adımların paritenin yönü üzerinde belirleyici olacağını belirtiyor. Teknik olarak 1,2750 desteğinin kırılması durumunda 1,2660 desteğinin gündeme gelebileceğini ifade eden analistler, orta vadeli görünümün negatif olduğunu kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 99 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir